KOSGEB Kira Desteği Veriyor mu? | Jet Para
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
1 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

KOSGEB Kira Desteği Veriyor mu?

KOSGEB Kira Desteği Veriyor mu?
7 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 425 kez okundu.

KOSGEB Kira Desteği Veriyor mu?

Son yıllarda KOSGEB’in girişimcilere ve kobilere verdiği destek sayesinde çok sayıda yeni işletme kuruldu ve mevcut işletmeler büyüme gösterdi. Neredeyse her alanda kobilere ve girişimcilere destek veren KOSGEB’in verdiği destekler hakkında çok fazla soru yöneltiliyor. Bizde sizlere yazımızda KOSGEB’in verdiği kira desteği hakkında bilgi paylaşacağız.
KOSGEB kira desteği veriyor mu? Sorusu hem kobiler tarafından hem girişimciler tarafından çok fazla soruluyor. Bu soruya cevap verecek olursak; EVET, KOSGEB kira desteği veriyor. Fakat bu desteği sadece kobilere veriyor. KOSGEB kobilere kira desteğini ise AR-GE İnovasyon Endüstriyel Uygulama Programı kapsamında sunuyor. KOSGEB’in kobilere sunduğu tek destek programı bu değildir. KOSGEB’in kredi kapsamında oluşturduğu programlara başvuruda bulunarak birçok ihtiyacınız için hibe veya faizsiz kredi alabilirsiniz.

KOSGEB den kira desteği nasıl alınır?

KOSGEB’in AR-GE İnivasyon Endüstriyel Uygulama Programı kapsamında kobilere sunduğu kira desteğinden dükkanına verdiği kirayı işini farklı alanda geliştirmek isteyen kobiler faydalanabilir. KOSGEB kira desteğini 12 – 18 ve 24 aylık periyotlar olarak vermektedir. Yani kısacası KOSGEB’den en fazla iki yıl kira desteği alabilirsiniz. KOSGEB’in kobilere sunduğu kira desteğinden faydalanmak isteyen kobilerin ilk yerine getirmesi gereken şartlardan birisi KOSGEB veri tabanına kayıtlı olmaktır. Daha sonra onaylı bir iş planı projenizle kira desteğine başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Bu başvuruyu size en yakın KOSGEB birimlerinden yapabilirsiniz.

KOSGEB in Kobilere sunduğu destekler

KOSGEB son yıllarda ülke ekonomimize hareket katmak için iş hayali olan girişimcilere ve finansal desteğe ihtiyaç duyan kobilere neredeyse her alanda destek vermektedir. Bu desteklerden en fazla dikkat çekeni ise hibe olarak verilen 50 bin TL’ye kadar finans ve faizsiz olarak verilen 100 bin TL’ye kadar kredidir.
KOSGEB’in sunduğu bu desteklerden faydalanmak isteyen kobilerin mutlaka iş planı projelerinin olması gerekir. Aksi takdirde ne yazık ki bu desteklere başvuruları reddedilir. Aynı zamanda bağlı olması gereken meslek odasına veya ticaret odasına kaydı olmayan kobilerin ve vergi borcu olan kobilerinde destek başvuruları reddedilmektedir. FETÖ/PYD gibi terör örgütlerinden olan kişilerinde başvuruları reddedilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git