KOSGEB KOBİ Kredi Faiz Destekleri | Jet Para
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
1 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

KOSGEB KOBİ Kredi Faiz Destekleri

KOSGEB KOBİ Kredi Faiz Destekleri
19 Mart 2017 tarihinde eklendi, 535 kez okundu.

KOSGEB KOBİ Kredi Faiz Destekleri

2017 yılı KOSGEB sıfır faizli işletme kredisi faiz desteği başvuruları başladı. Sizler de 2017 yılı içerisinde başlatılan bu eşsiz kampanyadan yararlanabilirsiniz. Kredi almak mı istiyorsunuz, kendi işinizi kuracaksınız ancak nakit destek sağlayan bir kurum mu arıyorsunuz? Öyleyse sizler de KOSGEB Kobi kredi faiz destekleri alarak aklınızdaki işin temellerini atmaya başlayabilirsiniz.

Sıfır faizli 50 bin tl kredi

KOSGEB’den KOBİ’lere müjde. Sıfır faizli 50 bin tl kredi başvuruları için işlemler başladı. 50 bin TL’ye kadar sıfır faizli kredi 2017.

Program kapsamı dahilinde başvuru yapacak ve onaylanan başvurulara üst sınır yani limit 50.000 bin tl kredi verilecek.

Kredi vadelerinde 12 ay boyunca geri ödeme yok. Borcunuzu 1 yıl sonra taksitlerle ödemeye başlayın. Hem de 36 ay taksitle!

Kredi 0 (sıfır) faizli olarak verilecektir. Alacağınız desteğinden hiçbir şekilde faiz alınmayacaktır.

Teminat gösteremeyen ve kefalet bulamayan işletmeler için Kredi Garanti Fonu, Türkiye Esnaf ve Sanatkarlar Kredi ve Kefalet Kooperatifleri birlikleri merkez birliği bu protokol içerisinde taraf olarak gösterilecektir.

Destekten kimler faydalanabilir?

2016 tarihinde, KOSGEB Sıfır Faizli İşletme Kredisi için başvuruda bulunanlar hariç tüm başvurusu bulunan ve bağlı olarak şartları yerine getiren işletmeler bu destekten faydalanabilir. Önceden başvuru yapamayan küçük işletmeler de bu destekten faydalanmak için başvuruları son başvuru tarihine kadar yapmaları gerekir.

KOSGEB veri tabanına kayıtlı olmak şartıyla;

  • Kobi beyannamesi
  • Kosgeb desteklerinden yasaklı bulunmayan küçük işletmeler (yıllık senet satış hasılatı 1 milyon türk lirasından az ve 10 kişiden az çalışanı olan işletmeler) öncelikli olarak yararlanabilmektedir.

Başvuru değerlendirme kriterleri

Başvuru yapan tüm işletmeler öncelikle güvenlik soruşturmasından geçmelidir.

Çalışan ve net satış hasılatı kaleme alınacaktır.

14/12/2015 tarihli ve 2015/8297 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı doğrultusunda Esnaf ve Sanatkarlara kullandırılmakta olan 30.000 TL faizsiz kredi desteğinden yararlananmakta olan Esnaf ve Sanatkarlar, 2017 yılında yapılan bu KOSGEB Sıfır faizli işletme kredisi desteğinden yararlanamayacaktır.

KOSGEB Kobi faizsiz kredi başvuruları

İşletme kuruluşları 10 Şubatta ilk başvurularını yapabilir. Başvurular internet adresi olan Kosgeb.gov.tr sıfır faizsiz 2017 kredi, adresi üzerinden de yapılabilecektir.

Kredi faiz desteği başvurusu yapmadan önce kişilerin KOSGEB veri tabanında üye olmaları gereklidir. Veri tabanına kayıtlı olmayan işletmeler bu programdan yararlanamayacaktır.

27 Şubat 2017 tarih itibari ile kredi faiz desteği almaya hak kazananlar sms ve e-posta ile bilgilendirilecektir.

Faizsiz kredi desteğindeki bankalar

Bu programda protokol taraf olan bankalar ise;

Akbank (kosgeb faizsiz kredi protokol taraf)

T.C. İş Bankası (kosgeb faizsiz kredi protokol taraf)

Denizbank (kosgeb faizsiz kredi protokol taraf)

QNB Finansbank (kosgeb faizsiz kredi protokol taraf)

Vakıflar Bankası (kosgeb faizsiz kredi protokol taraf)

Garanti Bankası (kosgeb faizsiz kredi protokol taraf)

Ziraat Bankası (kosgeb faizsiz kredi protokol taraf)

Halk Bankası (kosgeb faizsiz kredi protokol taraf)

Başvuru süreleri dolmadan KOSGEB KOBİ Kredi Faiz Destekleri programına başvuru yapınız. Programa yetişemeyecek olanlar ise bir sonraki programın duyurusuna kadar beklemelidir. Duyuru ve ilanlardan güncel olarak haberdar olmak için bu siteyi sık sık takip etmenizde fayda olacaktır. Jetpara adresinde bulamadığınız konuları aşağıda bulunan yorum alanından bildirmenizi rica ederiz. Kredi başvuru sayfasına gitmek için yandaki bağlantıya tıklayınız. https://goo.gl/M4Vzei

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git