KOSGEB kredilerinden kimler faydalanabilir | Jet Para
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
1 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

KOSGEB kredilerinden kimler faydalanabilir

KOSGEB kredilerinden kimler faydalanabilir
12 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 418 kez okundu.

KOSGEB kredilerinden kimler faydalanabilir

Sıkça karşılaşabildiğimiz konulardan biri de KOSGEB kredilerinden kimler faydalanabilir konusu olduğu için bugün bu makale içerisinde gerekli açıklamalara değineceğiz. ve KOSGEB kredi almak için yapılması gerekenler. Detaylı olarak başlıklar altında sıralanmıştır. Sizler de ilk aşağıdaki bilgiler ışığında gerekli işlemlerinizi tamamlayabilir.

KOSGEB kredilerinden kimler faydalanabilir ve kimler KOSGEB kredi alabilir? Öncelikle KOSGEB; Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanlığınca kurulmuş olan bir kamu kurumu parçasıdır. KOSGEB in asıl kurulma amacı ve kredi verme amacı ise ülke ekonomisini canlandırmaktır. KOSGEB ‘in açılımı ise Küçük ve Orta Seviyeli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığıdır. KOSGEB, kobi ve girişimcileri destekleyebilmek adına 9 ana program oluşturmuştur. KOSGEB in oluşturduğu bu programlar yalnızca kredi vermek ile kalmayarak kosgeb destekleri de sunmaktadır.

KOSGEB kredi kimler alabilir

KOSGEB kredi desteği hemen hemen ülkemizin tüm vatandaşlarına kapısını açmaktadır. TC vatandaşı olan her birey gerekli şartları yerine getirmesiyle kredi desteği alabilmektedir. Yalnızca 9 programdan doğru olanın seçilmesi yetecektir. İşletmeniz ve kendiniz için doğru olan kosgeb destekleri için sitemiz içerisindeki başlıklara göz atabilirsiniz.

KOSGEB kimler ne kredi hizmeti alabilir

KOSGEB ‘den kimler hangi kredi hizmetini alabilir sorusuna ise çok kapsamlı desteklerin olduğunu ve tüm vatandaşlarımızın başvurabileceğini söylememiz gerek. KOSGEB hibe kredi ile iş kurmak istiyorsanız yahut işinizi büyütmek istiyorsanız sizler de Girişimcilik Destek Programı imkânlarından yararlanabilirsiniz. KOSGEB programlarında bulunan diğer destek başlıkları ise; fuar gezileri, işçi maaş ödemesi, kira ödemesi, laboratuvar hizmetleri, tanıtım giderleri, makine giderleri, makine kira giderleri ve daha birçok hizmet için hibe kredi ya da faizsiz kredi alabilirsiniz.

KOSGEB desteklediği sektörler

KOSGEB birçok sektör içerisinde desteğini sürdürmektedir. Genel olarak üretime dayalı iş yeri olanlara geniş destekler sunmaktadır. Kosgepin desteklediği sektörler ve alanlar için buraya tıklayabilirsiniz.

KOSGEP Kredi başvuru yolları

KOSGEB girişimci ve kobilere ülkede daha geniş ve daha iyi hizmet verebilmesi adına tüm illerimizde ve ilçelerde Müdürlük/Temsilcilik birimlerini açmıştır. KOSGEB ‘in kurduğu Müdürlük ve temsilcilik adresleri, iletişim numaraları için buraya tıklayabilir veya yukarıdaki arama kutucuğuna yazarak ulaşabilirsiniz.

KOSGEB kredilerinden kimler faydalanabilir özet

KOSGEB ten kimler yararlanabilir sorusunun açıklamasız en net ifadeleri ise şu şekildedir;

 • Yeni bir iş kurmak isteyenler,
 • İşini geliştirmek isteyenler,
 • Yeni makine ve teçhizat almayı hedefleyenler,
 • Personel istihdamını gerçekleştirmek isteyenler,
 • Faizsiz ve cazip ödeme avantajları ile kredi almak isteyen vatandaşlar,
 • Yurt içi ve yurt dışı fuarlarına katılım sağlamayı isteyenler,
 • Firmasının tanıtımını gerçekleştirmek isteyenler,
 • Ürettiği ürün veya hizmeti tescil ettirmek isteyenler,
 • Faaliyetleri için uzman bir danışmanlık desteği almayı düşünenler,
 • Ürün tasarımını yapmayı isteyen vatandaşlar
 • Personellerine eğitim vermeyi amaçlayan ve isteyenler,
 • Firma tanıtım kataloglarını bastırmayı düşünen ve isteyenler,
 • AR-GE ve inovasyon projelerini hayata geçirmek isteyenler,
 • Meslektaşları ile ortak bir çatıda bulunup güç birliği kurmak isteyenler.

KOSGEB kredilerinden kimler faydalanabilir için kısacası ben girişimciyim, ben kobiyim ve ihtiyacım var! Diyen tüm Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları yararlanabilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git