KOSGEB Maksimum Ne Kadar Destek Veriyor | Jet Para
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

KOSGEB Maksimum Ne Kadar Destek Veriyor

KOSGEB Maksimum Ne Kadar Destek Veriyor
7 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 437 kez okundu.

KOSGEB Maksimum Ne Kadar Destek Veriyor

KOSGEB, iş yeri kurmak isteyen girişimcilere ve mevcut iş yerini geliştirmek isteyen kobilere finansal destek sağlıyor. Hem girişimcilere hem de kobilere destek veren KOSGEB’in işleyiş şekli de iki gruba göre farklılık göstermektedir. KOSGEB desteklerinden iş kurma hayali olan girişimciler ve hayalindeki işi kurmuş olan kobiler farklı şekilde faydalanır ve farklı başvuru evrelerinden geçer. Yazımızda sizlere “KOSGEB en fazla ne kadar destek verir?” sorusunun cevabını paylaşacağız.

Yazımızın başında sizlerle KOSGEB’in farklı türlerde ve farklı statüde kişilere destek verdiğini söyledik. Girişimci ve kobi olmak üzere iki farklı şekilde destek veren KOSGEB’in verdiği destekler bireylerin başvuru şekillerine göre farklılık gösterir. Yani KOSGEB girişimci olarak ve kobi olarak başvuru yapan birisine farklı oranlar hibe veya faizsiz kredi imkan sunar. Yazımızda ilk olarak girişimcilere ne kadar destek verildiğinden ikinci olarak da kobilere ne kadar destek verildiğinden bahsedeceğiz. Sırasıyla KOSGEB maksimum ne kadar destek veriyor ve ayrıca diğer bir önemlisi ise KOSGEB kimlere ne kadar destek verior?

KOSGEB Girişimci Destekleri

Hayalindeki işi yapmak isteyen kadın veya erkek fark etmeksizin vatandaşlara devlet KOSGEB aracılığıyla hibe veya faizsiz kredi vermektedir. KOSGEB’in verdiği bu destekler her yıl artış göstererek ve sektörleri genişleterek devam etmektedir. 2015 yılında bir girişimcilere 30 bin TL hibe ve maksimum 70 bin TL faizsiz geri ödemeli kredi imkanı sunulurken bu rakam 2016 yılında hibe de 50 bin TL faizsiz kredi de ise 100 bin TL’ye kadar yükseldi. 2017 yılında ise şuanda bu rakamlarda herhangi bir değişime gidilmedi.

KOSGEB Kobi Destekleri

KOSGEB yazımızda da belirttiğimiz üzere sadece iş fikrini hayata geçirmek ve hayalindeki dükkanı açmak isteyen kişilere destek vermez. Bu kişilere ek olarak işletmesini kurmuş fakat büyütmek isteyen kobilere de destek verir.
KOSGEB, kobilere destek duydukları konularda farklı destek programları sunar. Bu destek programlarına göre de kobilerin alacakları hibe veya faizsiz kredinin miktarında değişiklik olur. Kobiler KOSGEB’in açtığı programları takip ederek ihtiyaç duyduklarına kayıtlarını yaptırabilir ve bu programlardan faydalanabilirler. Yalnız bu programlara katılacak olan kobilerin bağlı oldukları meslek odasına veya ticari faaliyet gösteriyorlarsa ticaret odasına kayıtlarının olması gerekir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git