KOSGEB tarafından destek verilen sektörler nelerdir | Jet Para
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
3 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

KOSGEB tarafından destek verilen sektörler nelerdir 2017

KOSGEB tarafından destek verilen sektörler nelerdir 2017
13 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 505 kez okundu.

KOSGEB tarafından destek verilen sektörler nelerdir 2017

KOSGEB desteklenen sektörler yıllara göre değişim gösterse dahi birçok alanda verilen destekler kalıcıdır. KOSGEB tarafından destek verilen sektörler nelerdir 2017 yılına ait güncel bilgileri aşağıda bulabilirsiniz. Ayrıca diğer KOSGEB desteklerini de yakından takip edebilmeniz için internet adresimizi güncel olarak ziyaret edebilirsiniz. Dilerseniz CTRL + D tuşlarına basarak sık kullanılanlara ekleyebilirsiniz.

KOSGEB desteklenen sektörler hangileridir

KOSGEB desteklenen sektörler 2017 yılında iş kurmak yahut var olan işi büyütmek isteyen esnaf ve esnaf adaylarını oldukça yakından ilgilendirmektedir. KOSGEB desteklenen sektörler ile yatırımda bulunarak devlet desteği alabilirsiniz. Büfe, market, lokanta, tamirci, yedek parçacı, atölye, ayakkabı dükkânı ve diğer işletmeler NACE listesinde mevcut ise sizler de bu kampanyalardan destek alabilirsiniz. KOSGEB den hibe kredi almak isteyen vatandaşlarımızın kesin olarak desteklenen sektör ve illerde yer alması gerekmektedir. Aksi halde desteklerden yararlanamayacaklardır. KOSGEB tarafından destek verilen sektörler nelerdir 2017 yılında hangi sektörlere destek vermektedir gibi sorulara aşağıda başlıklar halinde cevaplarda bulunduk. Sizler de kosgeb desteklenen sektörler listesine bakarak bu hizmetleri elde edebilirsiniz.

KOSGEB tarafından destek verilen sektörler listesi

KOSGEB birçok alanda desteğini sunmaktadır. KOSGEB tarafından desteklenen sektörler genel olarak ülke ekonomisini canlandırmaya yönelik hizmetlerdir. 13 farklı sektör içerisinde 2017 KOSGEB desteklenen sektörleri bulabilirsiniz. Genel destek programı alacak olan vatandaşlarımız ise 50 Bin TL hibe kredi ve 100 Bin TL faizsiz kredi başvurusu yapabilirler.

KOSGEB tarafından desteklenen sektör listesi aşağıdaki gibidir. Bu liste 2017 yılı güncel listesidir. Bir sonraki yıllarda yahut güncel değişimler meydana geldiği halde sitemiz içerisinden takip edebilirsiniz.

 1. KOSGEB tarafından desteklenen sektörler 2017 Madencilik ve Taş ocaklığı,
 2. İmalat,
 3. Elektrik, Gaz, Buhar Üretim ve Dağıtım,
 4. Su temini hizmetleri, Kanalizasyon, Atık yönetimi ve iyileştirme faaliyet hizmetleri,
 5. İnşaat sektörleri,
 6. Toptan ve Perakende Ticari işleri,
 7. Motorlu kara taşıtları ve motosiklet onarımları,
 8. Ulaştırma ve depolama hizmetleri,
 9. Konaklama ve yiyecek hizmet faaliyetleri,
 10. Bilgi ve iletişim hizmetleri,
 11. Mesleki, bilimsel ve teknik faaliyet hizmetleri,
 12. İdari ve destek hizmet faaliyet hizmetleri,
 13. Kültür sanat, eğlence ve spor faaliyet hizmetleri,
 14. Diğer hizmet faaliyetleri

KOSGEB tarafından destek verilen sektörler listesi yukarıda verilmiştir. Bunların haricinde yer alan sektörlere hizmet verilmeyecektir.

KOSGEB imalat sektörüne destek

KOSGEB imalat sektörü desteği özellikle verilmektedir. KOSGEB imalat sektöründe bulunan birçok ürün imalatı, giyim eşya imalatı, gıda imalatı, tütün imalatı, tekstil imalatı, mantar üretimi, ağaç ürünleri, saz imalatı, saman ve benzeri malzemelerden imalat, kâğıt ve ürünleri imalatı, kayıtlı medya basımları ve çoğaltılmaları, kok kömürü imalatı, rafine edilmiş petrol ürünleri imalatı, kimyasal ürün imalatı, eczacılık ürünleri ve ecza ürünleri imalatı ve daha sayamadığımız nice alanda hizmet vermektedir. Ekonomiyi canlandırabilecek tüm imalat hizmetlerine destek vermektedir.

KOSGEB ticaret sektörü desteği

KOSGEB imalat sektöründen sonra en büyük desteğini ticaret ve inşaat sektörüne vermektedir. Kosgeb desteklenen sektörlerin ikincisi ticaret sektörüdür. Ticaret sektöründe destek alabilirsiniz. Motorlu kara taşıtları, motosiklet ticareti, toptan ticaret, (Motorlu kara taşıtları ve motosiklet hariç) birçok alanda destek vermektedir. KOSGEB ticaret sektörü desteği 110 alanı barındırmaktadır.

KOSGEB inşaat sektörüne desteği

KOSGEB inşaat sektörüne destek veriyor mu gibi sorularla karşılaştığımız için bu başlığı da eklemek istedik. KOSGEB desteklenen sektörlerin arasında sıkça karşılaşabileceğiniz sektörlerden birisi de inşaat sektörüdür. KOSGEB imalat sektörü üzerinde yoğun çalışmalar yürütmekte ancak diğer sektörlerden olan inşaat ve ticaret sektörlerine de hizmet vermektedir.

KOSGEB bina inşaatı, bina dışı inşaatlar, özel inşaatlar da devlet destekleme hibe ve faizsiz kredi alınabilecek sektörler arasındadır. Yalnızca inşaat sektöründe 17 farklı alanda destek verilmektedir.

KOSGEB tarafından destek verilen sektörler nelerdir 2017 yılında destek alan sektörler ve diğer detayları yukarıda verilmiştir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git