KOSGEB Tavuk Çiftliği Kredisi | Jet Para
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
2 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

KOSGEB Tavuk Çiftliği Kredisi

KOSGEB Tavuk Çiftliği Kredisi
1 Mart 2017 tarihinde eklendi, 3.087 kez okundu.

KOSGEB Tavuk Çiftliği Kredisi

almak istiyorsanız, bu durumda sizler de KOSGEB tavuk çiftliği kredisi alabilirsiniz. Tavuk çiftliği kredisi sayesinde sizler de aklınızdaki işi yaparak para kazanabilir ve işinizi büyütebilirsiniz. Kanatlı yetiştiriciliği, koyun yetiştiriciliği ve inek yetiştiriciliği işinden oldukça farklıdır. Üç beş tavuğun beslenmesi zevkli olarak gelse dahi binlerce tavuk, yumurtası, et ürünleri satmak kendi başına ayrı bir iştir. Kümes hayvanı yetiştiriciliğinde yaşanan problemlerin başında finansman desteği gelmektedir. Tavuk çiftliği açmak için bankalardan da sorgulama yapanlar için konuyu derinlemesine anlatarak yeterli bilgiyi makalede açıklayacağız.

Ziraat bankası tavuk çiftliği kredisi ile girişimciler devlet destekli kredi imkanlarından yararlanabilir. Tavuk çiftliği açmak için bunun öncesinde kişilerin iyi bir araştırma yapmaları bu alanda kazanç sağlamaların yarayacaktır. Etlik tavuk çiftliği maliyeti yapılan projelere göre değişim gösterir. Bu alan sayesinde kişiler yumurta tavuk yetiştiriciliği (Tavuk yumurtası ticareti) de yapabilmektedir. KOSGEB iş planı proje örnekleri ile tavuk çiftliği projesi web sitemizde yer alacaktır. Ayrıca aşağıda KOSGEB yumurta ticareti iş planı proje örneği bulunmaktadır. Yumurta ticaretine girmek isteyenler bu proje örneğine bakabilirler. İş planı proje örneklerini KOSGEB kategorisinde bulabilirsiniz. Aşağıdaki başlıklar ile KOSGEB Tavuk çiftliği kredisi hakkında detaylı bilgilere ulaşabileceksiniz. KOSGEB, Tarım Bakanlığı ve TKDK tarafından yapılmakta olan kredi destekleri güncel bir şekilde sayfamızda bulunacaktır.

Tavuk çiftliği kurmak için Devlet desteği

Ülkemiz sınırları içerisinde tavuk çiftliği açmak, organik yumurta yetiştirmek isteyenler için devlet kurum ve kuruluşlarının verdiği destekleri aşağıda bulabilirsiniz. Devlet kurum/kuruluşları hibe kredi, sıfır faizli kredi ve düşük faizli kredi verir. Bu imkanlardan yararlanmak için kredi başvurusu yapmanız lazım. Tavuk çiftliği kurmak için devlet desteği, KOSGEB tavuk çiftliği kredisi olarak da hizmet sunmaktadır.

Devletimiz 2017 içerisinde tavuk yetiştiriciliği yapmak isteyen tüm çiftçi vatandaşlarımıza teşvik amacıyla hibe ve faizsiz krediler ile T.C. Ziraat bankası düşük faizli tavuk çiftliği kredisi vermektedir. KOSGEB sayesinde süs tavuğu yetiştiriciliği yahut organik yumurta üretimi ticareti yapmak isteyen girişimciler için hibe kredi ve faizsiz kredi sayesinde akıllarındaki çiftliği kurabilir. Tavuk çiftliği tesisleri de kurabilirsiniz. Tavuk çiftliği tesisinin finansını “KOSGEB İMALAT-Kümes hayvan yetiştiriciliği” isminde “T.C. Ziraat Bankası-Damızlık kanatlı yetiştiricilik” olarak “TKDK – IPARD” ile bu destekleri sunarlar. Bu üç kurum ile hindi, ördek, kaz, bıldırcın, civciv, deve kuşu gibi kanatlı hayvanlar çiftliği kredisi alabilirsiniz. Diğer ayrıntılar aşağıdaki başlıklarda belirtilmiştir.

Tavuk Çiftliği KOSGEB destekleri

Tavuk çiftliği açarak tavuk yetiştiriciliği yapmayı istiyor ve kurulacak olan tesis için devlet destekli KOSGEB hibesi almaktan yanaysanız sizler de uygulamalı girişimcilik eğitimine kesin olarak katılmalısınız. Devlet tavuk çiftliği kurmak için başvuruda bulunan vatandaşlarımıza İMALAT A/10,13 Et ve kümes hayvanlarının üretilmesi” ismi altında KOSGEB ile destek imkanları sunmaktadır. Kişiler bu destek imkanlarından faydalanabilmek adına Girişimcilik destek programına katılmalıdır. Girişimcilik Destek Programı ile imkanlarından faydalanacak olanlar, işletmenin belirli demirbaşların alımlarına yapılan ödemeyi de şartları yerine getirme durumunda geri alabilirler. Lütfen programdan nasıl yararlanacağınızı sitemiz içerisindeki linklerden sorgulayın. Bir sonraki yazılarda Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi hakkında makaleler yayınlanacaktır. KOSGEB tavuk çiftliği kredisi almak için sizler de kursa tabi olmalısınız.

Devlet bankası (T.C. Ziraat Bankası) ile Ziraat bankası tavuk çiftliği kredisi almak isteyen T.C. uyruklu girişimciler Damızlık Kanatlı Yetiştiriciliği Kredisi ismiyle geri ödemeli kredi vermektedir. T.C. Ziraat bankasının vermiş olduğu bu geri ödemeli kredi sayesinde;

 • 10 Bin Etlik yahut Yumurtalık piliç
 • 5 Bin damızlık hindi
 • 000 (Bin) adet kaz, ördek, bıldırcın
 • 100 (Yüz) adet deve kuşu

Alma şansınız da bulunmaktadır. Ayrıca “Damızlık kanatlı hayvan yetiştiriciliği kredisi” ile ihtiyaç duyduğunuz;

 • Kümes/kuluçkahane yapım, tadilat
 • Gübre işleme tesis yapımı, tadilatı
 • Bio güvenlik önlemi
 • Yenilenebilir enerji ihtiyaçları gider harcamaları
 • Tesis için gerekli tüm alet-edevat

Giderlerindeki harcamalar için yine geri ödemeli kredi alabilir ve bu durumda rahatlayabilirsiniz. Sizler için daha önceden birçok kez hazırlanan tavuk çiftliği yapımı videolarını da Youtube, adresinde bulabilirsiniz. Ayrıca KOSGEB tavuk çiftliği kredisi ile geri ödemeli kredi başvurusu için yaşadığınız il/ilçe içerisindeki KOSGEB müdürlük yahut temsilciliğine gidebilirsiniz. Daha fazla bilgi almak için KOSGEB kategorisine de bakabilirsiniz. Daha önceden illere göre hazırlanan KOSGEB adresleri telefon numaraları ve iletişim bilgileri başlıkları da bu konuda sizlere yardımcı olacaktır.

Tavuk çiftliği ile yetiştiricilik işine girmek isteyen girişimciler bu sırada yapacakları ödemeleri ve masrafları iş yeri açılış giderleri olarak, alet edevat alımları ve genel masraf giderleri olarak geri ödemesiz gerçekleştirebilmek için KOSGEB destek başvurusu yapmaları gerekir. Zira KOSGEB canlı hayvan alımı yapan girişimcilere ve bu alana desteğini sunmaktadır. İşletmeniz kurulduktan sonra alacağınız canlı hayvan kredisi için T.C. Ziraat Bankası ile bu işlemleri yapabilirsiniz.

KOSGEB yumurta ticareti iş planı proje örneği

KOSGEB hibe kredi sayesinde tavuk çiftliğini kurup bundan organik yumurta ticareti yapmak istiyorsanız sizler de bu konu için hazırlanan yumurta ticareti iş planı proje örneği indirmek için yandaki linke tıklayın. KOSGEB iş planı projesi nasıl hazırlanacağını soranlar için yine bağlantı linkleri aşağıda verilecektir. İş planı projeleri ve diğer KOSGEB ilgili sorular için Kurum Başkanı Sn. Recep BİÇER daha önceden katılmış olduğu bir Televizyon programında cevaplar vermişti. Bu videoya ulaşmak için yandaki linke tıklayabilirsiniz. (SSS Videosu)

KOSGEB 50 Bin TL Kredi için video

Tavuk çiftliği nasıl kurulur sorusuna cevap veren video için buraya tıklayın.

Tavuk yolma makinası videosu için buraya tıklayın.

Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK)

TKDK IPARD proje kapsamında faklı alanlarda faaliyet yürüten girişimciler ve çiftçilere %70 hibe kredi imkanları sunulmaya devam ediyor. Türkiye içerisinde 42 ilde faaliyet gösteren TKDK desteklenen illerde tavuk çitliği yapmak isteyen girişimciler, esnaflar hibe kredilerine başvurabilir. Yukarıda yer alan bilgiler içerisinde KOSGEB tavuk çiftliği kredisi de yer almaktadır.

Sitemiz içerisinde güncel olarak TKDK Adresleri telefon numaraları yayınlanmaktadır. Bu gelişmelerden güncel olarak haberdar olmak için adresimizi sık kullanılanlara ekleyebilirsiniz.

Etiketler:

KOSGEB Tavuk Çiftliği Kredisi Konusuna 8 Yorum Yapıldı
 1. Ali Türker dedi ki:

  Etkinliğe katılmak istiyorum

  1. Bejan DERMAN dedi ki:

   Merhaba. Etkinlik derken sanırım KOSGEB kredi desteğinden söz ediyorsunuz. Size yardımcı olabilmemiz için hangi ilde olduğunuzu yahut istediğiniz hizmeti bilmemiz gerekiyor. Lütfen daha açık bir şekilde ifade etmeyi deneyiniz.

 2. Kahraman dedi ki:

  KOSGEB tavuk kredisi almak istiyorum Trabzon da yaşıyorum. Nerede başvuru yapabilirim. Yardımcı olursanız sevinirim.

  1. Bejan DERMAN dedi ki:

   Kahraman bey merhaba. Tavuk kredisi almak için KOSGEB Trabzon Müdürlüklerini ziyaret edebilirsiniz. Aşağıya yazdığım linke tıklarsanız Trabzon ilindeki birimleri görebilirsiniz. Adresleri de link içerisinde mevcuttur.

 3. Satılmış dedi ki:

  İzmirde yaşiyorum tavuk ciftliği kurmak istiyoruç yardımcı olabilirmisiniz

  1. Bejan DERMAN dedi ki:

   Merhaba. Konu içerisinde açıklamalar mevcut zaten ancak sizlere burada yardımcı olmaya çalışalım. Öncelikle ne istediğinizi açık bir şekilde ifade edebilirseniz daha fazla yardımcı olacağımızı bilmenizi isterim. Fakat siz, tavuk çiftliği açmak için kredi istiyorum, diyorsanız sizi Müdürlük ve Şubelere yönlendirebilirim. Aşağıya vereceğim linke tıklayarak KOSGEB İzmir Müdürlük ve Temsilcilikleri adreslerini ve telefon numaralarını bulabilirsiniz. Müdürlüklere giderek daha fazla yardım ve bilgi edinebilirsiniz.
   https://goo.gl/IUSGb9

 4. memo heval dedi ki:

  slm ben de büyük baş hayvan kredisi almak istiyorum şartlar ne nasıl yapacam bi yardımcı olun

  1. Bejan DERMAN dedi ki:

   Merhabalar. Bu konu hakkında daha önceden hazırlanan makaleyi gözden geçirebilir ve gerekli bilgileri edinebilirsiniz. Büyükbaş hayvan kredisi faiz oranları, nasıl alınır ve şartları hakkındaki tüm bilgiler için aşağıdaki linke tıklayınız.
   https://goo.gl/IoeJ1t (Büyükbaş Hayvancılık Hibe Kredisi 2017)

Sayfa başına git