KOSGEB Teknoloji Ürün Tanıtımı Destek Programı | Jet Para
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
1 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

KOSGEB Teknoloji Ürün Tanıtımı Destek Programı

KOSGEB Teknoloji Ürün Tanıtımı Destek Programı
8 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 276 kez okundu.

KOSGEB Teknoloji Ürün Tanıtımı Destek Programı

KOSGEB, girişimcilere ve kobilere sadece hibe ve faizsiz kredi desteği vermez aynı zamanda oluşturduğu destek programlarıyla beraber işlerini büyütmelerine yardımcı olur. KOSGEB’in kobilere sunduğu destek programlarından biriyse teknolojik ürün tanıtımı ve pazarlaması destek programıdır. Kobi statüsünde yer alan kişiler teknoloji ürün tanıtımı ve pazarlama destek programına kayıt olduğu takdirde bu programdan faydalanabilir. Yurt içinde veya yurt dışında bu programlardan faydalanarak 150 bin TL’ye kadar faizsiz kredi alabilirsiniz. Ek olarak yüzde 100 kesintisiz hibe desteği de alabilirsiniz.

Teknoloji Ürün Tanıtımı ve Pazarlama Destek Programı Nedir?

KOSGEB ülkemizde girişimcilere ve kobilere işlerini kurmaları için veya geliştirmeleri için hibe, faizsiz kredi imkanı gibi imkanlar sunmaktadır. KOSGEB bu destekleri ise herkese vermiyor. Sadece oluşturduğu programlara katılım sağlayan ve gerekli olan şartları taşıyan kobilerle girişimcilere veriyor.

KOSGEB verdiği hibe ve faizsiz kredilerde sürekli gelişme sağlıyor. Bu kapsamda 2016 yılında sadece kobilere sunduğu imkanlardan biriyse teknoloji ürün tanıtımı ve pazarlama destek programıdır. KOSGEB’in oluşturduğu bu program sayesinde kobi ürün tanıtımı için ülke içinde veya yurt dışında yaptığı masraflar için 150 bin TL’ye varan devlet destekli faizsiz kredi alabilecek.

Bu Programdan Kimler Nasıl Faydalanabilir?

KOSGEB teknoloji ürün tanıtımı ve pazarlama destek programı bazı platformlarda karşımıza KOSGEB TEKNOPAZAR adıyla da çıkmaktadır. KOSGEB TEKNOPAZAR destek programından faydalanmak isteyen kişilerin bazı özelliklere sahip olması gerekir. Bu özelliklerden ilkiyse kobi statüsünde olmaktır. Aynı zamanda programdan faydalanmak isteyen kobilerin vergi borcu gibi borçlarının olmaması ve maliye ile herhangi bir problemlerinin olmaması gerekir.

Yukarıda belirttiğimiz özelliklere sahip olan kişiler KOSGEB veri tabanına kayıt olduktan sonra kobi beyannamesini doldurarak destek programına başvurularını yapabilirler. Destek programına başvurularını yapacak olan kişiler eğer KOSGEB veri tabanına kayıtlılarsa kobi beyannamesini güncellemeleri gerekir. Destek programına başvuru yaptığınız takdirde yurt içi harcamalarınızda 50 bin TL, yurt dışı harcamalarınızda ise 100 bin TL’ye kadar olan tutarlara geri ödemesiz kredi alabilirsiniz. Kobiler destek verilen bu programdan en fazla 12 ay boyunca faydalanabilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git