KOSGEB teşvik kredileri | Jet Para
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
1 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

KOSGEB teşvik kredileri

KOSGEB teşvik kredileri
22 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 377 kez okundu.

KOSGEB teşvik kredileri

Ülkemiz içerisinde her yıl düzenli olarak KOSGEB teşvik kredileri bölge ihtiyaçları doğrultusunda verilmekte. KOSGEB teşvik kredileri sayesinde finansman desteği sağlamak için yapılması gerekenler de oldukça basittir. KOSGEB kobiler için teşvik kredileri, esnaf için teşvik kredileri, yeni girişimci kredisi, tüketici kredisi, hayvan kredisi gibi birçok kredi seçeneğini barındırmaktadır.

 KOSGEB teşvik kredileri nelerdir

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme İdaresi Başkanlığı tarafından ülkemizde birçok girişimciye destek sunmaktadır. Ülkedeki Kobi seviyesinin, rekabet gücünün arttırılabilmesi ve ekonominin canlanması adına düzenlenen destek projelerinden yararlanmak isteyen girişimci vatandaşların kosgep birimlerine başvurmaları gerekir. Destek programları bağlamında verilen KOSGEB teşvik kredileri nelerdir ifadesine birçok sektörü gösterebiliriz. KOSGEB ve TKDK desteklenen sektörler ve iller üzerinde verilen teşvik kredilerinden yararlanacak olan vatandaşlarımızın 18-41 yaş aralığında olması gerekir.

KOSGEB teşvik kredileri geri ödemeli ve geri ödemesiz olarak verilmektedir. Hibe almaya hak kazanan vatandaşlara anlaşmalı bankalar üzerinden krediler verilmektedir. KOSGEB teşvik kredileri arasında, hayvan kredileri ve işyeri kredileri yoğun olarak verilen kredi türleri arasındadır.

KOSGEB e nasıl ulaşabilirim

KOSGEB birimlerine nasıl ulaşabilirim diyenler için bir altta KOSGEB telefon numarası ve KOSGEB birimleri adresleri verilmiştir. KOSGEB hakkındaki soru ve görüşlerinizi ilgili birimlere yöneltmek için aşağıdaki bilgileri kullanabilirsiniz.

KOSGEB çağrı merkezi numarası ile detaylı bilgi edinmek için 444 1 567 numarasını arayabilirsiniz. Ayrıca il/ilçenizdeki KOSGEB birim adresleri ve iletişim bilgileri için buraya tıklayınız.

KOSGEB desteklerine nasıl başvuru yapılır?

KOSGEB desteklerinden ve kredilerinden yararlanıp başvuru yapmanız için öncelikle KOSGEB veri tabanı kayıt işlemleri üzerinden kaydınızı oluşturmalısınız. Ardından ise KOBİ beyannamesi doldurularak KOSGEB birimlerine müracaat edilir.

KOSGEB desteklenen sektörler hangileri

KOSGEB desteklenen sektörler ile teşvik kredisi başvurularınızı yapabilirsiniz. Desteklenen sektör ve illerde bulunmayan vatandaşlarımız bu projeden yararlanamayacaktır. KOSGEB desteklenen sektörlere ulaşmak için buraya tıklayınız.

KOSGEB teşvik kredilerinden Kobi olmayanlar yararlanabilir mi?

Evet. KOSGEB teşvik kredilerinden kobi olmayan genç girişimci vatandaşlarımız da yararlanabilmektedir. KOSGEB girişimci adaylarına da finansman desteğinde bulunmaktadır. Girişimci adayları öncelikle KOSGEB tarafından düzenlenen girişimcilik destek programı ile eğitimden geçmekte ve ardından ise hazırlayacakları proje ile kredi desteğini alabilmekteler.

KOSGEB teşvik kredileri kısaca

KOSGEB teşvik kredileri kısacası kobi teşvik kredileri, girişimci teşvik kredileri olarak verilmektedir. KOBİ olmayan vatandaşlara 30 Bin TL hibe desteği ve 100 Bin TL kredi desteği verilmektedir. KOBİ olanlar için işletme büyüklüğüne göre kredi destekleri verilmektedir. KOBİ ‘ler için maksimum 2 milyon TL destek verilmektedir.

KOBİlere sıfır faizli kredi

2017 yılı KOSGEB sıfır faizli işletme kredisi faiz desteği ile anlaşmalı bankalar üzerinden kredi verilmektedir. Kobilere finansman desteği verilebilmesi adına Akbank üzerinden kredi desteği sunulmaktadır.

KOSGEB in hibe kredi vermediği sektörler nelerdir?

KOSGEB hibe kredi verdiği gibi ayrıca desteklemediği sektörler de vardır. Bu sektörler genel olarak şunlardır.

 • Hayvancılık için canlı hayvan alımı,
 • Rent a car için araç alım kredileri,
 • Otobüs filosu için otobüs kredileri,
 • Emlakçılık için kredi,
 • Muhasebecilik için kredi,
 • Alkollü içecekler hizmeti veren sektörler için kredi

Desteklerini vermemektedir!

KOSGEB destek kredileri

KOSGEB destek kredileri ise;

50 bin TL hibe kredi ve 100 bin tl geri ödemeli yeni girişimci destek kredileri verilmektedir.

Kadın girişimcilere kredi destekleri KOSGEB

KOSGEB ayrıca kadın girişimciler için farklı kredi destekleri sunmaktadır. Özellikle 2016 yılında başlatılan bu destek projelerinden yalnızca çiftçilik ile uğraşan 15 bin kadın girişimciye 30 bin tl hibe kredi desteği verilmişti. Bu yıl ve gelecek yıllarda yine bu yapılanmaları görebilecek ve kredi desteklerinden yararlanabilecekler. KOSGEB kadın girişimcilere kosgeb teşvik kredileri olarak devlet destekli 50 bin tl hibe kredi vermekte.

Genç kadın girişimci şartlarını yerine getiren kadın girişimciler bu destek kampanyasından yararlanabilecektir. Bu teşvik kredilerinin desteklediği iş alanları ise şu şekildedir;

 • Pastane,
 • Ev yemekleri lokantası,
 • Kafeterya,
 • Hamur işleri üretimi,
 • Ayakkabıcı dükkânı,
 • Giyim mağazası,
 • Güzellik merkezleri,
 • Kuaför ve benzeri sektörler,

Yukarıda sayılan iş kollarında faaliyet yürütebilecek olan kadın girişimcilere KOSGEB ‘den teşvik kredileri verilmektedir.

KOSGEB den 50 bin tl hibe kredi

Özellikle 10 Şubat 2017 tarihinde başlatılan bu proje ile Kobilere kosgeb tarafından sıfır faizli kredi desteği verileceği açıklanmıştı. Başlatılan destek projesine yapılan yoğun talepler nedeniyle birçok kişi bu desteklerden yararlanamayacak. Ancak ilerleyen dönem ve yıllarda tekrardan benzer projelerin yapılacağı da duyurulmakta. Bakan Özlü, 50 bin tl üst limit olmakla beraber verilecek olan kredilere 36 ay vade verileceğini de duyurmuştu.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git