KOSGEB teşvik kredileri nasıl alınır (Güncel) | Jet Para
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
1 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

KOSGEB teşvik kredileri nasıl alınır

KOSGEB teşvik kredileri nasıl alınır
21 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 345 kez okundu.

KOSGEB teşvik kredileri nasıl alınır

Ülke genelinde veya desteklenen alanlarda KOSGEB teşvik kredileri nasıl alınır ve diğer detayları. Bu yazımız içerisinde KOSGEB teşvik kredileri ve desteklenen alanlarda teşvik kredisi başvurusu nasıl yapılır konusuna yer vereceğiz.

KOSGEB kredisi nedir ve nasıl alınır?

KOSGEB kredisi

Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı yürütme yetkisine bağlı olan KOSGEB Kurumu tarafından her yıl güncel olarak kampanyalar düzenlenmekte ve bu kampanyalar eşiğinde vatandaşlarımıza kredi, hibe ve maddi destekler verilmektedir. KOSGEB kredileri sayesinde işyeri kurmak isteyen vatandaşlarımız artık finansman desteğini devletimiz tarafından sağlayabilmektedir. KOSGEB teşvik kredileri nasıl alınır 2017 yılında geçerli olan ve geçerli sayılacak olan kurallar aşağıda başlıklar altında sıralanmıştır. Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme ve Destekleme İdaresi Başkanlığı (KOSGEB) kurumunca hazırlanan kampanyalar süresince 50 bin TL hibe desteği, 100 Bin TL geri ödemesiz hibe desteği 2017 yılında da verilmektedir. Kişilerin KOSGEB teşvik kredileri alabilmeleri için birtakım koşulları sağlamaları gerekmektedir.

Sizler de bir iş kurmak için finansman desteği arıyorsanız bu yöndeki ihtiyacınızı devlet kapılarında bulabilirsiniz. İşyeri açacak olan girişimcilere KOSGEB Kurumu ve diğer kamu kurumları tarafından kredi desteği ve hibe desteği verilecektir. Bu teşviklerden yararlanacak olan girişimciler kampanya süreleri boyunca başvurularını yapmalıdır. Eğer işyeri açmak istiyorum ama kredi ihtiyacım var. Bankalar yüksek faiz uyguluyor daha uygun kredi desteği sunan bir yer yok mu diyorsanız, sizler de kamu kurumlarını ziyaret edebilirsiniz. Devlet teşvikli olarak verilen hibe ve kredi desteklerinden KOSGEB ve diğer kurumlar aracılığıyla yararlanabilirsiniz. KOSGEB hibeleri ve kosgeb teşvik kredileri haberlerini birçok yerde duyabilirsiniz. Öyle ki artık bu haberler geniş kitlelere yayılmakta.

KOSGEB teşvik kredisi duyuruları

KOSGEB resmi adresi üzerinden güncel olarak duyurular yapılmakta. Yapılan duyurularda kişilerin izlemesi gereken yollar da açıklanmaktadır. 2016 yılında KOSGEB tarafından 100 bin TL kadar kredi verilmeye başlanmıştı. 2017 yılında yine bu rakamlarda, girişimcilere KOSGEB 30 bin tl hibe, 50 bin tl kredi, 70 bin tl faizsiz kredi ve son olarak da 100 bin tl kredi desteği verilmektedir. Daha büyük işletmeler için daha yüksek tutarlarda kredi desteği de verilmektedir. TKDK IPARD projesi kapsamında Kobilere devlet teşvikli 2 milyon TL kadar kredi desteği verilmektedir.

KOSGEB teşvik kredileri nasıl alınır 2017

KOSGEB teşvik kredileri başvuruları için desteklenen sektörlerde ve desteklenen illerde yer alınması gereklidir. Düzenlenen programlar sonucunda KOSGEB teşvik kredisi başvurusu yapılacak ve diğer işlemler başlatılacaktır. Başvuruları il ve ilçelerdeki en yakım KOSGEB birimlerine şahsen yapabilirsiniz. Size en yakın KOSGEB birimlerine ulaşmak için aşağıdaki linke tıklayarak açılacak olan pencere içerisinde ilinizi seçerek kosgeb adresleri, telefon numaraları ve iletişim bilgilerine ulaşabilirsiniz.

KOSGEB telefon adresleri ve iletişim bilgileri için buraya tıklayın.

Kosgeb başvurularından sonra kişilerin düzenlenecek olan KOSGEB kurslarına katılmaları ve bu kurslara yüzde 80 devamlılık göstermeleri gereklidir. KOSGEB kursları sonucunda başarı sağlayan girişimcilere girişimcilik sertifikası verilecektir. Bu aşamadan sonra ise başarı sağlayan girişimciler iş planı projesi hazırlayarak hibe ve kredi başvurusunu yapacaktır. Başvurular sonucunda kredi almaya hak kazanan girişimcilere anlaşmalı bankalar üzerinden kredi desteği verilecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git