KOSGEB Teşvik Kredisini Nasıl Alabilirim? | Jet Para
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
1 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

KOSGEB Teşvik Kredisini Nasıl Alabilirim?

KOSGEB Teşvik Kredisini Nasıl Alabilirim?
2 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 387 kez okundu.

KOSGEB Teşvik Kredisini Nasıl Alabilirim?

Ülkemizde neredeyse herkes kendi işini kurmak ister. KOSGEB ise bu kişilere devlet destekli finansal sermaye sağlayan bir kurumdur. Kendi işini kurmak isteyen veya bir sektöre giriş yapmak isteyen kişilere KOSGEB teşvik kredileri sağlayarak insanların bu hayallerini gerçekleştirmesine yardımcı olmaktadır. KOSGEB teşvik kredilerinden gerekli olan şartları sağlayan bütün girişimciler faydalanabilir. KOSGEB teşvik kredisini nasıl alabilirim?

KOSGEB teşvik kredisi başvurusunu nasıl yapabilirim?

KOSGEB teşvik kredisi başvuruları iki farklı yöntemle yapılmaktadır. Bu yöntemlerden ilki yeni girişimci olacak ve devlet desteği almak isteyen kişiler içindir. Diğer bir yöntem ise mevcutta kurduğu bir işi olan ve işini büyütmek isteyen kobi ve esnaflar içindir. Bu iki sınıfta yer alan bütün vatandaşların bazı istisnai durumlar dışında KOSGEB kredisi alma hakkı vardır.

Hayalindeki işi kurmak isteyen kadın veya erkekler bu işi kurmak için devlet desteğine ihtiyaç duyuyorsa mutlaka Uygulamalı Girişimcilik Kursları’na katılması gerekmektedir. Bu kurslara katılmayan kişiler KOSGEB’den teşvik kredisi alamazlar. Uygulamalı Girişimcilik Kursları’na kobi veya esnafların katılmasına gerek yoktur. Bu kurslara başvurularınızı İŞ-KUR merkezlerinden veya KOSGEB üzerinden yapabilirsiniz. Kurs başvurusu yapan kişilere ilk etapta bir yeterlilik testi uygulanır. Başarılı olan kişiler kursa katılmaya hak kazanır. Bunun sonunda Girişimcilik Sertifikası alan girşimci iş planı projesi hazırlayarak KOSGEB heyetine sunum yapar ve sunumu onaylandığı takdirde KOSGEB teşvik kredisi alabilir. Bu şekilde  nasıl yapılır gerekli olanlar nelerdir ifadelerine erişebiliyoruz.

Kobi destek kredisi

Ülke ekonomisinin yükselmesi için kobilerin işlerini büyütmeleri çok önemlidir. Kobilerin KOSGEB teşvik kredisi alabilmeleri için KOSGEB tarafından açılan programlara katılım göstermeleri gerekir. bu kobi destek programları sayesinde işletmeleri için gerekli olan ekipman veya hizmetleri finanse edebilir.
Kobilerin devlet desteğinden faydalanmaları için bazı şartları yerine getirmeleri gerekir. Bu şartlar şu şekildedir:
-Kobiler bağlı oldukları meslek odasına veya ticari statüde yer alıyorlarsa ticaret odasına kayıtlı olmalıdır.
-Vergi borçları olmamalıdır. Aynı zamanda maliye ile bir sorun olmamalıdır.
-Son yapılan düzenlemelerle beraber FETÖ/PYD terör örgütüyle herhangi bir bağının olmaması gerekir.
Kobilerin desteklerden faydalanabilmeleri için KOSGEB veri tabanına kayıt olmaları ve ihtiyaç duydukları alanlarda iş planı projesi hazırlamaları gerekir. Kobi destek kredisi şartları da bu şekildedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git