Kredi Alabilmek İçin Kredi Notum Kaç Olmalı? | Jet Para
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
1 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Kredi Alabilmek İçin Kredi Notum Kaç Olmalı?

Kredi Alabilmek İçin Kredi Notum Kaç Olmalı?
9 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 699 kez okundu.

Kredi alabilmek için kredi notunuzun yeterli olması gereklidir. Sizlerin de kredi notu iyi veya mükemmel olması halinde dilediğiniz şekilde kredi başvurusunda bulunabilir ve kredi alabilirsiniz. Bu başlığımız içerisinde kredi alabilmek için kredi notu kaç olmalı? Sorusuna cevap getireceğiz. Bu sayede kredi almak için erken başvuru yapmaktan kaçınabilirsiniz. Bu başlığı yazmamızdaki sebep ise bir ziyaretçimizin bizden bu konuyu hazırlama isteğidir. Kendisini kırmayarak başlığı hazırlayıp yayınladık. Sizler de öğrendiğiniz ve yayınlamamızı istediğiniz başlıkları admin@jetpara.net adresine mail gönderebilir yahut yorumları kullanabilirsiniz.

Kredi notu bilineceği üzere banka işlemlerini yapmak için ilk şart olarak koşulmuştur. Bu duruma göre kredi işlemleri ve diğer ilgili işlemleri yapılabilmektedir. Bankadan kredi almak için ilk soruyu cevaplıyoruz. Kredi alabilmek için kredi notum kaç olmalı?

Kredi alabilmeniz için kredi notunuzun iyi puan aralığı yahut çok iyi puan aralığında olması gerekir. Bu puan aralıkları aşağıda detaylı olarak verilmiştir. Sizler de kredi notu puanınızı aşağıya göre değerlendirebilirsiniz.

Findeks kredi notu puanı maksimum olarak 1900 puandır ve bu puanı gören kişilerin kredi işlemleri anında onaylanır. Öncesi ise şu şekildedir;

0-699 puan aralığı, En riskli puan aralığı olarak değerlendirilir ve bu kredi notuna sahip kişilere kredi verilmediği gibi kredi kartları da verilmemektedir. Bu kredi notunun oluşmasındaki sebep ise kişilerin önceden yaptığı işlemlerdir. Daha önceden alınan kredi ve kredi kartı borçlarının ödenmediği yahut zamanında ödenmediği için puan düşürülmüştür.

1700-1900 Çok iyi puan aralığı olarak değerlendirilen bu notlara sahip kişiler kredi başvurusunda bulunduklarında kredileri onaylanır. Sizin de Findeks kredi notunuz yukarıdaki gibidir. 1500 üzeri puana sahipseniz kredi alabilirsiniz. Eğer puanınız 1500 üzerinde değilse bu durum beraberinde problemleri oluşturabilir.

Findeks kredi notu puan tablosu;

0-699 arası kredi notu puanına sahip kişiler En Riskli Puan Aralığı,

700-1099 Orta Riskli Puan Aralığı,

1100-1499 Az Riskli Puan Aralığı,

1500-1699 İyi Puan Aralığı,

1700-1900 Çok İyi Puan Aralığı

Kredi alabilmek için kredi notum kaç olmalı diyorsanız yukarıdaki tabloya bakarak yorum yapabilirsiniz. Şayet kredi notunuz 1500 altında ise bu durumda biraz daha beklemenizi öneririz. Zira alacağınız kredi, kredi notunuzu yüzde 30 oranında etkileyecektir.

İlginizi çekiyorsa daha önceden yayınlamış olduğumuz başlıklara da bakabilirsiniz,

Findeks Kredi Notu Kaç Olmalı?

Kredi Notu Yükseltme

Kredi Notu Kaç Olmalı?

Jetpara.net adresini tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Etiketler:

Kredi Alabilmek İçin Kredi Notum Kaç Olmalı? Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Barış dedi ki:

    site gayet başarılı görünüyor zamanla geliştirildikten sonra zamana ayak uyduracak hale gelecektir. güncel bilgilerin biraz daha çok olması ve normal hayatta lazı olan bilgileri barındırması da sitenin artısı olacaktır.ilk izlenimlerim gayet olumlu. iyi çalışmalar …

Sayfa başına git