Kredi başvurusu nasıl yapılır (Tüm Bankalar) | Jet Para
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
1 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Kredi başvurusu nasıl yapılır

Kredi başvurusu nasıl yapılır
9 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 524 kez okundu.

Kredi başvurusu nasıl yapılır

Esnaf kredisi, ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi, konut kredisi gibi kredi başvurusu nasıl yapılır. Kredi kullanmak için karar aldınız ve kredi başvurusu nasıl yapılır, en hızlı şekilde kredi başvurusu jet başvuru nasıl yapılır bilmiyorsanız sizler için alternatif ve hızlı yolları aşağıda başlıklara ayırdık.

Kredi almak için karar verdiğinizde dikkat etmeniz gereken ilk husus kredi türüdür. Kullanacağınız krediyi belirledikten sonra diğer aşamalarına geçeceksiniz. Acil paraya ihtiyacınız olduğunda bunu konut, taşıt gibi mülklere kullanmayacaksanız ihtiyaç kredisi başvurusu nasıl yapılır diye düşüneceksiniz. Zira çıkarılan kredi paketleri türüne göre avantajlar sunmaktadır. Bir konut için başvuracağınız kredi türü ise konut kredisi olacaktır ve bu kredi türüne başvuracaksınız. Bunun nedeni ise içerisinde barındırdığı ek özellik ve avantajlarıdır. Konut kredisi başvurusu yaparak bu krediyi taşıt almak için kullanmanız mantıklı olmayacağı gibi avantajlı da olmayacaktır. Bu aşamayı tamamladıktan sonraki aşamada ise size en uygun olan kredi türünü belirlemelisiniz. Bunun için tüm bankaların kredi faiz oranlarını bilmeniz gerekmektedir. Tüm banka şubelerine şahsen gidip bir bilgi almak yerine internetten bunu gerçekleştirebilirsiniz. Dilerseniz bu site içerisinde ilgili konularda bankaların faiz oranlarını görebilir veya dilerseniz bankaların internet adreslerine girerek faiz oranlarını görebilirsiniz. Bu aşama ile bütçenize uygun ucuz kredi için başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Bu durum ihtiyaç kredisi, taşıt kredisi, esnaf kredisi, konut kredisi, hayvan kredisi gibi tüm kredi başvurularında geçerlidir. Kredi başvurusu yapmak için aşağıdaki yolları izleyebilirsiniz.

Şubeden kredi başvurusu nasıl yapılır

Günümüzde birçok insan birebir görüşmeyi tercih etmektedir. Bunun nedeni ise dolandırılma korkusudur ki bu konuda vatandaşlarımıza hak vermeliyiz. Fakat biraz bilgi sayesinde dolandırılmaktan kurtulabilirsiniz. Diyelim ki bir kredi başvurusunu internet üzerinden gerçekleştireceksiniz. Unutmayın ki internet üzerinden ön başvuru gerçekleşmektedir. İnternet üzerinden kredi başvurusu yaptıktan sonra yine banka şubesine gitmeniz gerekmektedir. Ayrıca internet sitelerinde karşılaşacağınız kredi veriyoruz sloganlarına asla itibar etmeyiniz. Başka bir önemli durum ise kişisel bilgileriniz. Unutmamalısınız ki hiçbir internet adresi kişisel bilgilerinizi istemez. Sizden kredi verme bahanesiyle kişisel bilgilerinizi isteyen (resmi banka ve şirket kurumları hariç) hiçbir bağlantıya güvenmeyiniz.

Şubeye gidip kredi başvurusu yapabilirsiniz. Ancak gitmeden önce biraz araştırma yapmanız sizin yararınıza olacaktır. Bankanın sunduğu kredi paketini öncelikle resmi adresinden inceleyiniz. Şubeye gidip kredi başvurusu nasıl yapılır diye sorduğunuzda sizden öncelikle ön başvuru formunu doldurmanız istenecektir. Başvuru formunu doldurduktan sonra krediye uygun görülmeniz halinde bir bildirim banka tarafından yapılacak ve bankaya gitmeniz istenecektir. Evrakları teslim edip krediyi alabileceksiniz.

Cepten SMS ile kredi başvurusu nasıl yapılır

SMS ile kredi başvurusunu banka şubelerine gitmeden dilediğiniz yerden yapabilirsiniz. SMS yoluyla kredi başvurusu birçok bankada geçerli olan bir sistemdir. Bankalar kredi başvurularınızı şubeye gitmeden hızlı bir şekilde gerçekleştirebilmek için SMS ve internet bankacılık hizmetini hayata geçirdi. Ön başvurularınızı telefonunuzun mesaj bölümünden iletebilirsiniz. Şubeye gitmeden hızlı bir şekilde kredi başvurusu yapmak için TC kimlik numaranızı kullanabilirsiniz. Cepten kredi başvurusu nasıl yapılır ifadelerine web adresimizden güncel olarak bakabilirsiniz.

İnternet online kredi başvurusu nasıl yapılır

İnternet bankacılığı ile kredi başvurusu yapmak için yalnızca uygulamayı kullanabilirsiniz. Başvuru formunu doldurduktan sonra ön başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. SMS ile kredi başvurusu gibi ön onay niteliği taşımaktadır. Başvurunuzun onaylanması halinde sizden istenilen evraklarla şubeye gidecek ve gerekli işlemleri yerine getireceksiniz. Online kredi başvurusu için bankaların internet bankacılığı uygulamalarını kullanabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git