Kredi Notu Hesaplanamadı Ne Anlama Geliyor | Jet Para
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
2 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Kredi Notu Hesaplanamadı Ne Anlama Geliyor

Kredi Notu Hesaplanamadı Ne Anlama Geliyor
22 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 941 kez okundu.

Kredi Notu Hesaplanamadı Ne Anlama Geliyor

Findeks kredi notu hesaplama işlemlerini yapan vatandaşlarımızın sorduğu kredi notu hesaplanamadı ne anlama geliyor?

Birçok vatandaşımız kredi notu sorgulama işlemlerini yaparken birtakım hatalar ile karşılaşabilmektedir. Bu hatalar genel olarak 2 farklı sorundan ibarettir. Girilen bilgilerin yanlış olması ve sistemin yoğun olması. Kredi notu hesaplanamadı hatası ile karşılaşan ve bu sorun hakkında yeterli bilgisi olmayanlar için aşağıda başlıklar halinde açıklama yaparak konuya değindik.

Findeks

Findeks kredi puanı, bilineceği üzere KKB tarafından oluşturulmakta. Online sistem üzerinden yapılan rapor araştırmaları sonucunda kişilere belirli kredi puanları yansır. Yansıyan kredi puanları yine kişilerin ödemeleri ve bankacılık işlemlerine göre hesaplanmaktadır.

Kredi notu, Findeks üzerinden öğrenilebildiği gibi ayrıca bankaların internet bankacılığı uygulamaları ve şubeleri ile öğrenilebilmektedir. Findeks üzerinden kredi notu sorgulama işlemleri hakkında bilgisi olmayan vatandaşlarımız ise bu işlemlerini banka üzerinden gerçekleştirmektedir. Aslında ikisi de aynı sonuçları vermekte fakat ikisi de aynı işlemleri yapmamakta. Yani bankalar üzerinden kredi notu sorgulama Akbank, garanti, TED veya diğer bankalar ile yapıldığında alınan ücret daha fazladır. Fakat Findeks ile kredi notu sorgulama işlem ücretleri daha düşüktür. Bankalarda daha yüksek olmasının nedeni ise çalışan personel sayısı, verilen hizmet ve sıra nedenleridir.

Findeks kredi notu hesaplanamadı

Findeks resmi adresi üzerinden yapılan kredi notu sorgulama işlemlerinde bazen sorunlar yaşanabilmektedir. Bunun nedeni ise yukarıda da belirttiğimiz gibi kişisel hata olması veya sistemin yoğunluğudur. Yapılan findeks kredi puanı sorgulama işlemlerinde, findeks uyarısı ile karşılaşılabilmektedir.

Normal koşullara göre son 5 yıl içerisinde herhangi bir banka işlemi bulunan, vadeli yahut vadesiz hesap açtıran vatandaşlarımızın kredi notu puanı hesaplanabilmektedir. Findeks kredi notu puanı en yüksek 1900 en düşük ise 1 olarak hesaplanmaktadır. Fakat son 5 yıl içerisinde herhangi bir banka geçmişi olmayan vatandaşların kredi notu sorgulama işlemlerinde findeks kredi notu hesaplanamadı uyarısı alabilmektedir.

Findeks kredi notunuz hesaplanamamıştır uyarısı ile karşılaşıyorsanız büyük bir ihtimal ile daha sistemde bilgilerinizin olmamasıdır. Daha önceden bir hesap açtırmadığınız için bu hatayı alabilirsiniz. Aslında bu uyarıyı alan vatandaşlar, kredi notu düşük olanlara kıyasla daha avantajlıdır diyebiliriz. Bunun nedeni ise henüz işlem yapmamış olmalarıdır. Kredi notu düşük olanlara kredi verilmemekte fakat kredi notu olmayan, henüz işlem yapmayanlara ise kredi verilmesi daha hızlıdır. Bankalar sizi de denemek için kredi verir. Bankacılık işlemlerini yapıyor ve kredi notu hesaplanamadı ne anlama geliyor bilmiyorsanız lütfen aşağıdaki bilgilere göz atınız.

Findeks kredi notunuz hesaplanamadı uyarısına itiraz

Bankalar ile ilişiği bulunan ve hesapları mevcut olan kişiler de findeks kredi notu hesaplanamadı uyarısı ile karşılaşabilmektedirler. Bu durumda findeks sistemi üzerinde bir hatanın olma olasılığı oldukça yüksektir. Bu sorunun düzeltilmesi için ilişiğiniz olan bankaya yahut kredi kayıt bürosuna itiraz edebilir ve sorunun çözülmesini talep edebilirsiniz.

Findeks kredi notu hesaplanamadı uyarısını www.findeks.com adresinin iletişim bölümünden online olarak bildirebilir ve cevabı yine online olarak alabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git