Kredi Notu İstemeyen Bankalar | Jet Para
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
3 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Kredi Notu İstemeyen Bankalar

Kredi Notu İstemeyen Bankalar
22 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 839 kez okundu.

Kredi Notu İstemeyen Bankalar

Yeni bir işyeri kurmak, konut almak için kredi, araç kredisi, hayvan için kredi notu istemeyen bankalar.

Günümüzde neredeyse tüm bankaların kredi verirken kredi notunu baz aldıklarını herkes bilir. Fakat artık birçok vatandaşın kredi işlemlerinde sorun yaşaması ve kredi notunun düşmesine bağlı olarak bazı bankalar kredi notu düşük olanlara kredi vermekte. Bu bankaları genel olarak aşağıdaki başlıklar altında bulabilirsiniz.

Kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar

Kredi notu düşük olanlara da yeni yapılan projeler kapsamında belirli bankalardan istenilen koşullar ile kredi verilmektedir. Kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar listesi aşağıda verilmiştir. Ayrıca bu bankaların talep ettikleri koşullar da yine belirtilmiştir.

Günümüzde kredi verme işlemlerinde ilk bakılan yer findeks kredi notu durumudur. Kredi notu yüksek olanlara bekletilmeden kredi verildiği gibi kredi notu düşük olanlara kredi verilmeyebilir. Kredi notu 800 900 puan olanlara kredi veren bankalar HSCB olarak başta gelir. Son dönemlerde yaşadıkları sorunlar sebebiyle yeniden potansiyelini arttırmak için bu projeyi başlatan HSBC, birçok vatandaşımıza kredi vermektedir.

En kolay kredi veren bankalar

Kolay yoldan kredi alacak olan vatandaşların kredi notu yüksek olmalıdır. Kredi notu 1200 ve üzerinde olan vatandaşlarımız birçok bankadan kredi alabilir. Fakat daha düşük olanlara kredi verilmesi zaman almakta. Bu sebeple kredi notu ortalaması yüksek olan bireyler tercih edilmektedir. Kimi banka kuruluşları kredi notu ortalamasına bakarak kredi onayında bulunurken kimi bankalar ise bu onayı gerçekleştirmez.

Kredi sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar

Kredi notu düşük ve kredi sicili bozuk olan vatandaşlarımıza bir fırsat daha sunulmaya devam ediyor. Düşük kredi notuna sahip olan vatandaşlara da HSCB, Odeabank, ING Bank, Finansbank,  Aktifbank ve Anadolu bank kredi vermektedir. Özellikle Aktifbank N Kolay kredi paketi ile birçok bankadan kredi alamayan vatandaşlara kredi sunulmaktadır.

Kredi notu olmayana kredi veren bankalar

Kredi notu ortalaması yüksek olan vatandaşlara neredeyse tüm bankalar kredi vermektedir. Fakat kredi notu olmayana kredi veren bankalar da mevcuttur. Kredi notu puanı çok düşük olanlara ise kefil ve ipotek karşılığında kredi verilmektedir. Bu durumlar dışında hiçbir banka kredi notu düşük olanlara kredi vermemektedir!

Diğer önemli bir husus ise kredi notu istemeyen banka yoktur! Tüm bankalar kendilerini güvence altına alabilmek ve verdikleri krediyi geri alabilmek için kredi notuna, kefil durumuna ve ipotek durumuna bakmakta. Kefil göstermeyen, ipotek ettirecek malı olmayan ve kredi notu düşük olanlara kredi verilmemektedir!

Kredi sicili bozuk olana kredi veren bankalar

Kredi sicili bozuk olan vatandaşlara ilk etapta kredi kartı verilmektedir. Verilen kredi kartının asgari ödemelerini aksatmadan düzenli bir şekilde 3 ay boyunca yatıran kişilere banka kredi avantajlarını sunmaktadır.

Kredi notu istemeyen bankalar konusuna ilişkin yukarıdaki bilgilerin yeterli olacağı kanaatindeyim. Unutulmamalıdır ki kredi notu istemeyen banka yoktur. Bu sebeple kredi notu istemeyen bankalar diye arama yapmayı bırakmalısınız. Zira şu şekilde düşünmelisiniz. Siz bir bankasınız ve kredi notu çok düşük bir vatandaş sizden kredi almak istiyor. Bu vatandaşın kredi notunun düşük olma nedeni ise ödeme yapmaması ve ödemelerini aksatmasıdır. Mantıklı olarak düşünüldüğünde kredi verilmez. Zira aynı hataları tekrar edecek ve yine ödemeleri aksatacaktır. Bu mantık ile yaklaşarak konuyu sonlandırabilirsiniz. Görüş ve düşüncelerinizi aşağıdaki yorum alanından bildirebilirsiniz.

Kredi notu olmayanlara kredi veren bankalar

Konuyu bir de kredi notu olmayanlara kredi olarak ele alalım. Daha önceden hiç kredi almamış, kredi kartı kullanmamış ve kredi notu bulunmayan vatandaşlara kredi veren birçok banka kurumu mevcuttur. Bu kişilere kredi verilmektedir. Bunun nedeni ise kişinin henüz işlem yapmamasıdır. Daha önceden kredi alan ve almayan vatandaş arasında dünya kadar fark vardır (bankaların gözünde). Önceden kredi kullanmamış, banka ilişiği olmayan vatandaşlarımıza bankalar yeni müşteri gözüyle baktıkları için kredi vermektedir. Hatta diğer bireylere kıyasla daha fazla ayrıcalık tanımaktalar. Daha önceden hiç kredi kullanmamış, banka ilişiği olmayan ve bir de geliri iyi olan vatandaşlara kredi ve kredi kartları kısa bir süre içerisinde, bekletilmeden verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git