Kredi Notu Kaç Olmalı | Jet Para
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
1 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Kredi Notu Kaç Olmalı

Kredi Notu Kaç Olmalı
6 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 634 kez okundu.

Kredi almak isteyenler, bankacılık işlemlerine tabi olanlar, kredi notu sorgulayanlar, kredi notu öğrenmek isteyenler vb. banka işlemlerinde kredi notu sıkça duyulan bir terimdir. Peki kişilerin sorduğu, kredi notu kaç olmalı, kredi notum kaç, kredi notu kaç olunca kredi verilir, kredi notu nasıl hesaplanır gibi soruların cevapları nelerdir? Dilerseniz bu makale içerisinde bunlara değinerek sizlere yardımcı olmaya çalışalım.

Hepinizin bildiği gibi kredi almak için bankalar sizlere kredi notu belirler ve bu kredi notuna göre kredi alabilirsiniz. Sizler de kredi notu sayesinde kredi almak istiyorsanız fakat kredi notu hakkında bilgili değilseniz, bu makaleyi araç olarak kullanabilir ve bu yönde hareket sağlayabilirsiniz. Kredi notu, bankaların ve kredi kayıt bürosunun kullandığı sistemdir. Bu sistem içerisinde kişilerin geçmiş bilgileri, banka işlemleri, kredi kartları, krediler, ihtiyaç kredisi, konut kredisi, araç kredisi, bireysel krediler gibi birçok işlemi içerir.

Bu veriler kredi kayıt bürosuna aktarılır. Kredi kayıt bürosuna aktarılan bilgilere göre bankalar kişilere kredi vermeyi yahut vermemeyi amaçlar. Kredi notuna göre kredi verilmektedir. Bu sebeple kredi notu düşük olan kişilerin kredi almaları bankalar tarafından reddedilmektedir. Bir önceki başlığımızda sizler için buna benzer örnekleri sırasıyla vermiştik. Lakin sayfa içerisinde arama yaparak diğer bilgiler içerisinde kaybolmamanız için sizlere burada da kredi notu kaç olmalı, kredi notu puanı ve anlamlarını açıklayacağız.

Kredi alabilmeniz için en kötü ihtimal ile kredi notunuzun az riskli ve üzeri olması lazım. Az riskli kredi notu ile kredi almanız kesin değildir. Zira bankalar arasında bu işlem için yapılacak uygulamalar farklılık gösterir. Fakat hangi kredi notu kredi alabilir? Diyorsanız bunun için Çok iyi olarak değerlendirilen “1700-1900” arası puan olması gereklidir.

Kredi notu 1700+ üzeri olan kişiler sorunlara takılmadan kredi alabilmektedir. Kredi notu kaç olmalı sorusuna cevap olarak da bu notu gösterebiliriz.

Kredi notu tabanında en yüksek puan 1900 olduğu için, 1700 üzeri puana sahip müşteriler bankalardan diledikleri gibi kredi alabilmektedir. Aşağıda ise kredi notu puan tablosu bulunur. Buna bakarak da yorumda bulunabilirsiniz. Kredi notu yüksek olmalı ki bankalardan kredi alabilesiniz. Lakin bilmenizde fayda olduğunu düşünüyorum. Kredi notunuz 1500 üzerine çıkmadan kredi başvurusunda bulunmayınız. Bu puan aralığında başvurunuz olumsuz sonuçlandırılabilir. Olumlu sonuç alabilmek için kredi notunuzun 1500+ üzerinde olması gereklidir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git