Kredi Notu kaç olursa iyi demektir | Jet Para
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
3 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Kredi Notu kaç olursa iyi demektir

Kredi Notu kaç olursa iyi demektir
24 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 351 kez okundu.

Notu kaç olursa iyi demektir

Findeks kredi notu ile kredi ve kart başvuruları yapıldığında ilk akla gelen kredi notu kaç olursa iyi demektir sorusunu, sizlerin yoğun isteğiyle detaylıca paylaşmaya karar verdik.

Findeks

Özel veya kamu sermayeli banka kuruluşlarından kredi başvurularınız, kredi notuna göre hesaplanmakta. Kişilerin başvuru yapmadan önce kredi notunu öğrenmeleri oldukça avantajlı olacaktır. Kredi notu düşük olan vatandaşların yapacağı kredi başvuruları onaylanmayacağı gibi findeks kredi notu işlemlerine de olumsuz olarak yansıyacaktır. Bu sebeple kredi notu yeterli olmayan kişilerin kredi başvurusu yapmamaları ve kredi notunun yükselmesini beklemeleri önerilmektedir. Yapacağınız kredi başvurusu sisteme kayıt olacağı için bir sonraki kredi başvurularınızda bu raporlar görünecektir. Bu yüzden bankalar iki seçeneği kontrol ettikten sonra raporlama işlemlerine gidecektir. Peki, kredi notu kaç olursa iyi demektir, kredi alabilmek için kredi notu kaç olmalıdır?

Kredi alabilmek için kredi notu kaç olmalıdır?

Bir bankadan kredi alabilmeniz için standart değerlerde kredi notunun 1250 ve üzeri olması makuldür. Ancak kredi notunun daha düşük olması yapılacak olan kredi başvurusu aşamasında işlemler gecikmeli olarak yapılacak ve büyük ihtimal ile kredi başvurusu onaylanmadı görünecektir. Tüm bankalar 1200 ve üzeri olarak kredi vermez. Kimi bankalar 800 puana kredi verebilmektedir. Bu bankalara HSCB bankası örnek olarak gösterilebilir. Fakat genel olarak 1200 ve üzeri olan kredi puanına kredi verilmektedir.

Kredi notum 1200 kredi alabilir miyim?

Kredi notu 1200 olan vatandaşlarımız yüksek tutarlı kredi olmadığı sürece kredi alabilmektedir. Fakat kredinin verilebilmesi için kişilerin kullanımda olan en fazla bir kredileri olmalıdır. İkinci veya üçüncü kredi başvuruları olumsuz olarak geri dönebilmektedir. Aylık 5 bin TL geliriniz olsa dahi ikinci veya üçüncü kredi başvurunuz onaylanmayabilir.

Kredi notunu ne etkiler

Kredi notunuzu düşürebileceğiniz gibi yükseltebilmeniz de söz konusudur. Kişilerin ödemeleri ve bankacılık işlemleri sonucunda kredi notu puan aralığı belirlenmektedir. Aldığınız krediler, ödediğinizi krediler, kredi kart borçları, kartlı ödeme işlemleri ve vadeli/vadesiz hesaplarınız kredi notunuzu etkilemektedir. Kredi notu düşük olanların bu durumu değerlendirmeleri ve kredi notunu yükseltebilmeleri adına sitemiz içerisinde birkaç makale daha önceden yayınlandı. Dilerseniz yukarıdaki Kredi Notu kategorisine tıklayarak kredi notunuzu nasıl yükseltebileceğinizi öğrenebilirsiniz.

Kredi notu kaç olursa iyi demektir özetle

Konuyu özetleyecek olursak kredi notunuzun 1200 ve üzeri olması başvurularınızın onaylanacağı anlamına gelir. Fakat bu durumun kesinleşebilmesi için maddi durumunuzun ve borçlarınızın olmaması gerekmektedir.

Önemli: Bir bankadan yapacağınız kredi başvurusu onaylanmadığında başka bir bankadan şansınızı denemeyin. Bu durumda kredi notunuz olumsuz etkilenecektir. Tüm bankalar findeks kredi notunuza bakarak kredi verir. Önce kredi notunuzu öğrenin ve ardından duruma göre başvuru yapın.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git