Kredi Notunun Sıfır Olması | Jet Para
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
1 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Kredi Notunun Sıfır Olması

Kredi Notunun Sıfır Olması
9 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 531 kez okundu.

Kredi notu, Findeks kredi notu oldukça önemli bir konudur. Kişilerin, esnafların, tüketicilerin, çalışan yahut çalışmayan, banka ile işleri olan tüm bireyleri oldukça yakından ilgilendiren kredi notu, oldukça farklı işlemleri de beraberinde getiriyor. Sizler de kredi almak için herhangi bir bankaya kredi başvurusu yaptıysanız ve cevap olarak kredi notunuz sıfır (0), yahut kredi notunuz çok düşük kredi için elverişli değil cevabıyla mı karşılaştınız. Bununla beraber kredi notu ne işe yarıyor bilmiyorsanız yahut kredi notu hakkında yeterli bilgi almak istiyorsanız Jetpara editörlerinin hazırladığı bu başlığı kullanabilirsiniz. Bu sayede kredi notu problemlerinizi de gidermiş olacaksınız.

Kredi notu bankaların ortak olarak ele aldıkları, banka müşterilerinin bir karnesidir. Nasıl ki öğrenciler her dönem aylar süren eğitimin sonucunda karne alıp, bu karneye göre sonraki sınıfa yahut sınıf tekrarına gidiyorsa, kredi notunu da bu şekilde ele alıp değerlendirebilirsiniz. Kredi notunuz tüm bankaların ortak kararları ile ele alınır. Bu şekilde örnek olarak Ziraat Bankası kredi notunuzun düşük olması, Garanti Bankası kredi notunda da görünecektir. Yani bu durumu ise şu şekilde açıklayabiliriz. Bizler, kredi alacak olan banka müşterileri öğrenci, tüm bankalar ise öğretmendir diyebiliriz. Çok programlı okuduğumuzu düşünürsek sonuç olarak aynı sınıftayız fakat Garanti hocası ayrı, Ziraat hocası ayrı, Vakıfbank hocası ayrı, Halkbank hocası ayrı bölüm hocaları olarak karşımıza çıkar.

Peki kredi notum sıfır ne yapmalıyım? Kredi notunun sıfır olması durumunda gerçekleşen durumlar nelerdir? Dilerseniz tümüne değinerek başlığımıza devam edelim. Web site yöneticilerimizden Mahir Selli’nin söylediği ve benim de kaleme aldığım bu başlık içerisinde, kredi notunun sıfır olması sonucunda sizlerin yapması gerekenleri detaylı bir şekilde açıklıyoruz.

Kişilerin yapmış olduğu düzenli yahut düzensiz ödemeleri, kredi kartı borçları ve bunların ödeme tarihlerine, alınan kredilere, kullanılan banka hesaplarına göre kredi notu değerlendirilmesi yapılır. Kredi notunuz geciken borçlarınız, faturası yatırılmamış kredi yahut banka hesaplarınız sonucunda puan düşüklüğüne uğrar. Kredi notunun çok düşmesi halinde bankalardan kredi alamazsınız. Zira bankalardan kredi almak için referans gösteremezsiniz. Kredi notunuz sıfır olduğunda ise tüm bankalardan kredi alamadığınız gibi ayrıca kredi kartı başvurularında da bulunamazsınız. Bulunsanız dahi olumsuz cevabını alırsınız.

Kredi notunun sıfır olması, kredi notundaki en düşük puandır. Bunu tekrardan yükseltebilirsiniz. Zira kredi notu yükseltme için birtakım çözümler bulunur. Kredi notunuzu yükseltmek için yapmanız gerekenlerin tümünü burada açıklayamayacağız. Zira bu konu için önceden diğer editörler başlıklar hazırlayarak jetpara adresinde yayınladılar. Aşağıda linkini vermiş bulunmaktayız. Sizler de tıklayarak gerekli tüm bilgileri görebilirsiniz.

Kredi notunun sıfır olmaması için ödemelerinizi tarihi geçmeden yapmalısınız. Ayrıca kredi notunuzu arttırmak için banka ve kredi kartı hesaplarını kullanabilirsiniz.

Kredi notu hakkında yazılan ve bu konuya ilişkin başlıklarımız;

Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme

Kredi Notu Kaç Olmalı

Kredi Notu Yükseltme

Yukarıdaki başlıklar sizlere yeterli bilgiyi sağlayacaktır. Jetpara’yı tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git