Küçükbaş Hayvan Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır? | Jet Para
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
1 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Küçükbaş Hayvan Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Küçükbaş Hayvan Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?
30 Mart 2017 tarihinde eklendi, 614 kez okundu.

Küçükbaş Hayvan Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Koyun, keçi ve kuzu gibi hayvanlar için verilen küçükbaş hayvan kredisi başvurusu nasıl yapılır 2017 yılında gerekli olan evraklar ve belgelerin hangileri olduğu aşağıda verilmiştir. Devletten veya kamusal bankalardan yahut özel sermayeli bankalardan canlı hayvan kredisi nasıl alınacağına dair detaylı açıklamalara aşağıda başlıklar halinde yer verilmiştir. Banka ve kurumların istediği koşulları yerine getirmeniz halinde başta Ziraat bankası olmakla birçok diğer banka kurumlarından düşük faizli ve esnek ödemeli kredi, TKDK ve KOSGEB gibi kurumlardan ise yatırım yapabilmek için ihtiyacınız olan alet ve edevatları da hibe kredi yani geri ödemesiz kredi olarak alabilirsiniz.

Küçükbaş hayvan alımları için kredi veren bankalar hangileridir

Kamusal veya özel sermayeli banka olsun neredeyse tüm bankalardan alacağınız küçükbaş hayvan için kredi imkânları birçok yerde ipotek karşılığında verilmektedir. Bankalar arası birçok zaman faizler ve geri ödemelerde uçurumlar olabilmektedir. Fakat kredi paketleri ve kampanyaları dâhilinde yapacağınız başvurularda uygun faizli küçükbaş hayvan kredisi birçok banka üzerinden temin edilebilir. İpotekler genel olarak alınacak olan hayvan yahut mülk karşılığında yapılmaktadır. Banka kurumları küçükbaş hayvan kredisi başvurusu yapacak olan çiftçi ve girişimcilerde birtakım özellikler aramaktadır. Bu sebepten ötürü çiftçiyi düşünen ve çiftçilerin yanında olan bankalara ulaşarak kredi başvurusu yapmak daha avantajlı olacaktır. Başvuruların ilk adresi olarak gösterebileceğimiz kurum Ziraat bankası küçükbaş hayvancılık yapmak isteyenlere devlet faiz destekli kredi olanakları sağlamaktadır. Bunun yanı sıra başvuru yapılacak olan diğer bir birim ise Halk bankası olarak gelir.

T.C. Ziraat bankası küçükbaş hayvan kredisi başvuru şartları nelerdir?

T.C. Ziraat bankası küçükbaş hayvan kredisi sunmakla kalmayıp yatırımcılar ve çiftçilerimize birçok alanda hizmet vermektedir. Ziraat bankası küçükbaş hayvancılık kredisi iki paket içerisinde servis edilmektedir ki burada vatandaşlarımıza seçenek sunulmakta ve kolaylıklar sağlanmaktadır. Bu paketlerden ilki besicilik yapmak isteyen çiftçilerimiz için hazırlanan kredi paketi iken diğer kredi paket ise küçükbaş hayvancılık ile süt ve et üretimi yapmak isteyenler adına hazırlanılmış kredi paketidir. Her iki paket için ayrı özellikler aranmamakta ve her iki paket için istenilen koşullar aynıdır. İstenilen koşullar yine yatırım yapan ve çiftçilerimizin menfaatleri doğrultusunda hazırlanmıştır. Diğer bankalar gibi koşullar aranmamaktadır. Özel banka kurumlarınca hazırlanan hayvancılık paketlerinde banka kendisini düşünürken Ziraat bankasında tersi durum mevcuttur. Ziraat bankası çiftçinin zarar etmemesi için paketler hazırlamakta ve çiftçiyi düşünmektedir.

Küçükbaş süt hayvancılığı için aranılan şartlar

Süt üretimi yapıp geçimini sağlamayı hedefleyen çiftçilerimiz adına hazırlanan kredi paketlerinden yararlanmak isteyenler keçi ve koyun kayıt sisteminde mevcut olan 50 baş koyun yahut keçi alacak çiftçiler ise 25 baş keçi alımı yapmalıdırlar. Veya halen bile bu işi yürütüyorlar ise bu sayıların üzerine çıkmak için müracaat etmeleri gereklidir.

Küçükbaş besicilik yapmak isteyenlerin alacakları hayvanlarda aranan şartlar

Kurbanlık besicilik, kasaplar için et veya özel şirketlere küçükbaş hayvan eti satıp besicilik yapmak isteyen çiftçilerimizden istenilen şartlar ise en az 100 adet hayvan bulunmasıdır. Küçük çapta besi hayvancılığı yapmak isteyenler yine T.C. Ziraat bankasından devlet teşvikli kredi kullanmak için verilen sayının üzerine çıkmalıdır.

Ziraat bankası her iki kredi paketinde talebiniz doğrultusunda barınak yapımı yahut ihtiyacınız olan ekipmanları da yine kredi ile karşılayabileceksiniz.

Halk bankası küçükbaş hayvancılık kredisi

Halkbank devlet destekli hayvan hayat sigortası yapan banka kurumlarından birisidir. Halkbank küçükbaş hayvancılık kredisi almak isteyenler ayrıca aldıkları küçükbaş hayvanlar için devlet destekli hayvan hayat sigortası da yapabilmektedirler. Her türlü hayvan hastalıkları, doğum yahut cerrahi müdahaleler, her türlü hayvan kazası, yılan sokmaları ve böcek sokmaları, zehirli otlardan doğan sorunlar, doğal afet, güneş çarpmaları, yangın ve infilak nedenleriyle oluşabilecek olan tüm olumsuzluklara karşı Halkbank devlet destekli hayvan hayat sigortası bile yapabilirsiniz. Bu sayede hayvanlarınıza bir şey olursa karşılığını Halkbank adresinden alabileceksiniz.

QNB Finansbank hayvancılık kredisi

Özellikle QNB ile birleşen Finansbank birçok alanda hizmet verirken günümüzde çiftçilerimiz için besicilik kredisi de veren büyük bankalardan birisidir. İyi hizmetleriyle ve büyüklüğüyle ön plana çıkan QNB Finansbank çiftçilerin ihtiyaçlarına uygun çözümler üretmeye başladı. QNB Finansbank besicilik kredisi ile besicilik yapan çiftçi ve yatırımcıların finans ihtiyaçlarına en uygun çözümleri sunmaktadır. Kredi faiz oranlarında da uygunluklar sağlayan Finansbank bu yönüyle Ziraat bankasından sonra akla gelen adrestir. QNB Finansbank hayvancılık kredisi başvurusu nasıl yapılır diyorsanız istenilen evraklara aşağıdan bakabilirsiniz.

 • Çiftçilik belgesi (ÇKS)
 • Nüfus cüzdanı fotokopisi
 • Hayvan kayıt sisteminde bulunan kayıt belgeniz
 • İşletme tescil belgesi ve hayvan alımları mevcut ise hayvan pasaportları
 • Şube üzerinde yapılacak olan başvuruların değerlendirilmesi halinde ilave belge olursa tarafınıza bildirilir.
 • Yukarıdaki belgeler ile en yakın QNB Finansbank şubesine şahsen başvuruda bulunun.

Küçükbaş hayvan kredisi alacak çiftçilerden istenilen şartlar nelerdir?

Yukarı da izah edilen şartların yerine getirilmesiyle koyun ya da keçi alımları yapıp süt üretimi yahut etçil besicilik yapacak olan girişimci çiftçilerimizden yine T.C. Ziraat bankası düşük faizli ve esnek ödemeli kredi paketleri için birtakım şartlar istemektedir. Ziraat bankasınca talep edilecek olan şartların başında verilecek olan kredinin teminatı olacaktır. Bu bağlamda Ziraat bankası kredi kullanacak çiftçilerimizden ipotek değerli olan bir mülk, tarla, traktör, ev yahut arsa talep edebilmekteyken kimi durumlarda ise mevcut hayvan küpeleri üzerinden de kredi sağlamaktadır. İpotek karşılığında hayvancılık yapacak olan vatandaşlarımızın ise kefil göstermeleri gereklidir. Kefil olanların da aylık düzenli bir geliri olmaları gerekmektedir. Kefil olacak kişiler birinci dereceden veya akrabalarınız olabilir. Ayrıca kefil olacakların eşlerinin de gönül rızaları olması lazım ve bankanın vereceği kefalet evraklarında imzalarının da yer almaları gerekmektedir.

Hayvan kredisi almak için gerekli olan belgeler (Ziraat bankası)

Devlet destekleriyle hayvan kredisi almak isteyen vatandaşlarımızdan Ziraat bankasının hayvan kredisi almak için gerekli olan belgeler aşağıdadır.

 • Yeni tarihli çiftçilik belgesi, ÇKS belgesi (bağlı olunan il/ilçe tarım müdürlüğünden alınacak)
 • İşletme tescil belgesinin numarası (yine bağlı olunan tarım il/ilçe müdürlüğünden alınacaktır)
 • İşletmeye ait olan tapu
 • Nüfus cüzdanı fotokopileri (hem sizin hem de kefil şahısların, 2 kefil gereklidir)
 • Tarım kredi kooperatiflerine herhangi bir borcunuzun bulunmadığını gösteren belge
 • Kefillerin gelir belgeleri, maaşlı çalışanlar ise maaş bordrosu, esnaf ise gelir levhası, kira gelirli ise kira kontratı
 • Hayvancılık işini köylerde yerleşik bir şekilde yapacak olan çiftçilerimizin köy muhtarından hayvancılık yaptığına dair iki imzalı dilekçe
 • Yatırım amaçlı olarak kredi kullanacak olan girişimcilerin ise iş planı projesi
 • En son ödeme yapılan bir resmi fatura
 • Sıfırdan hayvancılık işi ile uğraşacak olan girişimci çiftçilerimizden ise ipotek değeri olan taşınamaz mülk, hayvancılık yapan çiftçilerimizden ise küpe numaraları istenile evraklar arasındadır.

Hayvan kredisi almak için belgeler hazırlandıktan sonra Ziraat bankası şubelerinden başvuru yapabilirsiniz. Başvurularda bir dilekçe örneği doldurulacaktır.

Hayvan kredisi başvurusu nasıl yapılır

Yukarıda açıklanan bilgiler ışığında ilgili bankaya hayvan kredisi başvurusu yapmak için en yakın banka şubesine şahsen gitmeniz gerekmektedir. Başvuru işlemlerinde dilekçe örneği doldurmanız istenecektir ki dilekçeyi banka şube görevlisinden alacak ve yine onun eşliğinde doldurabileceksiniz. Dilekçeyi nasıl doldurmanız gerektiği hakkında şubedeki memurlar sizlere yardımda bulunacaktır.

Şekerbank hayvancılık kredisi başvurusu nasıl yapılır

Şekerbank üzerinden yine büyükbaş veya küçükbaş hayvancılık için hayvancılık kredisi başvurusu yapabilirsiniz. Birçok bankayı yukarıda belirtmediğimizin farkındayız. Ancak kredi oranlarındaki yüksek rakamlar sebebiyle sizlere en uygun olan bankaları takip ettik. Şekerbank ihtiyacınız olan hayvancılık kredileri ile ayrıca her türlü alet-edevat eksikliklerinizi de kredilendirebilirsiniz. Tarımsal yatırım kredileri ismi altında sunulan bu imkânlara en yakın Şekerbank şubesinden başvurunuzu yapabilirsiniz.

Küçükbaş canlı hayvan alımı ve tesis kurulumu için hibe kredi devletten nasıl alınır?

Devlet destekli hibe kredi almak isteyen yatırımcı ve çiftçi vatandaşlarımızın bilmesi gerekir ki bu işleri yapmadan önce desteklenen iller arasında yer almanız gerekmektedir. Devletimiz birtakım bölgeleri ekonomik duruma ve faal gösterimine göre raporlandırmakta ve bu doğrultuda vatandaşlarımıza hibe kredi desteği sağlamaktadır. Devletin desteklenen bölgeler olarak belirlediği alanlar üzerinde küçükbaş besicilik yahut süt üretimi yapacak olan yatırımcılara tesis ve hayvan alımlarında %70 geri ödemesiz kredi yani hibe kredi desteği vermektedir. 18 yaşını dolduran ve desteklenen illerde bulunan tüm vatandaşlarımız TKDK %70 hibe kredi, KOSGEB desteklenen sektörlerde ise kuracakları üretim tesisleri için geri ödemesiz kredi alabilirler.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git