Meslek Lisesi Mezunlarına 150 Bin TL Faizsiz Kredi | Jet Para
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
1 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Meslek Lisesi Mezunlarına 150 Bin TL Faizsiz Kredi

Meslek Lisesi Mezunlarına 150 Bin TL Faizsiz Kredi
2 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 564 kez okundu.

Meslek Lisesi Mezunlarına 150 Bin TL Faizsiz Kredi

KOSGEB her geçen gün platformunu genişletmeye devam ediyor. Bu kapsamda 17 Haziran 2016 yılında yapılan bir protokolle beraber artık meslek lisesi mezunları mezun oldukları bölüm hakkında yapacakları çalışmalarda devletten 50 bin TL hibe 100 bin TL ise faizsiz kredi alabilecekler. Bu konuda KOSGEB’in vizyonunu genişletmesi sayesinde birçok meslek ve teknik lise mezunu kendi alanlarında iş yeri açabilecekler. KOSGEB başkanı Recep Biçer bu müjdeli haberi meslek lisesi öğrencilerinin karne gününde karne hediyesi olarak vermişti. Yazımızda meslek lisesi mezunlarının nasıl hibe ve faizsiz kredi alabileceği hakkında bilgi vereceğiz. Birçok kredi paketi arasından Meslek Lisesi mezunlarına 150 bin tl faizsiz kredi kampanyasının diğer detayları da aşağıdaki başlıklar arasında verilmiştir.

150 Bin TL Faizsiz Kredi Başvurusu Nasıl Yapılacak

Yazımızda da belirttiğimiz gibi bölüm veya sınıf fark etmeksizin bütün meslek lisesi mezunları devlet desteğiyle verilen 50 bin TL hibe 100 bin TL faizsiz kredi imkanından faydalanabilir. Bu imkanlar kapsamında meslek lisesi mezunları KOSGEB’den toplam 150 bin TL destek alabilirler. Meslek lisesi mezunlarına faizsiz kredi başvurusu nasıl yapılacak? kişiler bu konuda kampanya süresini geçmemelidir.
Meslek veya teknik lise mezunu öğrencilerin bu fırsattan faydalanabilmesi için bazı şartlar aranmaktadır. Bu şartlardan biriyse öğrencinin 2015 – 2016 öğretim yılı ve sonrasında liseden mezun olmasıdır. Bu belirtilen dönemde ve sonrasında mezun olan meslek ve teknik lisesi öğrenciler belirteceğimiz adımları takip ederek KOSGEB desteklerinden faydalanabilirler.

KOSGEB Hibe Başvurunuzu Yapmayı Unutmayın

Mezun olduğunuz bölüme ait açmak istediğiniz iş yerinizi açtıktan sonra ilk yapmanız gereken KOSGEB veri tabanına kayıt olmaktır. Sisteme kaydınızı tamamlayıp kullanıcı adı ve şifrenizi aldıktan sonra ikinci yapmanız gereken kobi beyannamesini doldurmak ve gerekli olan bilgileri girmektir. Bu işlemleri gerçekleştirdikten sonra teknik lise veya meslek lisesi mezunu olan kişiler iş projelerini hazırlayarak 50 bin TL hibe başvurusunda bulunabilirler.

İş Projesi Çok Önemli

KOSGEB hibe ve faizsiz krediye başvurulduğu zaman en önemli işlemlerden birisi iş projesidir. Çünkü hazırladığınız veya danışmanlık bürolarına hazırlattığınız iş projesini heyete sunacaksınız. Heyet iş projenize onay verdiği takdirde hibe veya faizsiz kredi almaya hak kazanacaksınız. Fakat heyet projenizi onaylamazsa faizsiz kredi veya hibe alamazsınız. O yüzden proje bölümüne gereken özeni göstermeniz gerekir. KOSGEB iş proje örnekleri sayfamız içerisinde verilmiştir. Dilerseniz yukarıdaki arama kutucuğuna yazarak sonuçlara ulaşabilir ve sunacağınız örneklerde nelerin bulunacağına dair bilgi edinebilirsiniz. İş planı projesi iyi hazırlanmayan vatandaşların kredi başvuruları kabul edilmeyecektir. Bu yüzden hazırlanacak olan iş planı projesi güzel bir şekilde hazırlanmalıdır ki Kosgeb kurul heyetince onaylanabilsin. Meslek Lisesi mezunlarına 150 bin tl faizsiz kredi konusuna ilişkin şimdilik bu kampanya güncel. Bir sonraki kampanya tarihine kadar geçerli olacak ve sonraki zamanlarda ise tekrardan duruma göre değerlendirilecek ve sunulabilecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git