Mobil cüzdan nedir? Ne İşe Yarar? | Jet Para
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
1 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Mobil cüzdan nedir? Ne İşe Yarar?

Mobil cüzdan nedir? Ne İşe Yarar?
18 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 528 kez okundu.

Teknolojinin gelişmesi hayatımızın birçok yönünde etkili oluyor. Bu durum kişilerin rahatlığa kavuşmasından birçok farklı seçeneklere ulaştırmada hız kazandırmaktadır. Gelişen teknoloji sayesinde yapabildiğimiz işlemlerin yönleri genişlemekte ve bu genişleme ile yaptığımız işlemler kolay hale gelmektedir. Teknolojinin geniş ilerleme kayıt ettiği alanlardan birisi de ödeme sistemi üzerinedir. Kişiler gelişen teknoloji sayesinde yapması gerektiği ödemeler konusunda artık bu sistemler ile daha rahat bir şekilde yapabilmektedir. Bu sistemin önünü açan en büyük unsur ise kişilerin kullanmış oldukları kredi kartları ve banka hesaplarıdır. Kişilerin ödemelerini kredi kartı üzerinden yapması veya banka hesabı ile ödeme yapmasını kolaylaştıran bu sistem dünyanın her yerinde hızlı bir şekilde ilerlemeye devam etmektedir. Teknolojinin hayatımıza getirdiği bir yenilik ise Mobil cüzdan olarak karşımıza çıkar. Peki ? Ne işe yarar? Mobil cüzdan ile neler yapılabilir ve mobil cüzdan nerelerde geçerlidir.

Kredi kartı ile ödeme artık hayatın birçok yerinde ve birçok iş yerinde geçerli olabilen bir sistemdir. Kredi kartı ödeme sistemleri için geliştirilmiş olan bir diğer unsur ise mobil cüzdan ödeme sistemi olarak karşımıza çıkabilmektedir. Bizler de bu başlık içerisinde mobil cüzdan nedir ne işe yarar hakkında ifadelerde bulunacağız.

Mobil Cüzdan; Akıllı telefonlar ile kredi kartı veya banka hesaplar entegrasyonu sağlanmasıyla beraber kredi kartı veya banka kartınızı kullanmanız için gerek olmadan ödeme yapabilme imkanı sunan gelişmiş teknolojidir. Bu sayede yani mobil ödeme sayesinde para transferi dahi yapabilir veya satın alınan ürünün ödemesi dahi yapılabilmektedir. Mobil cüzdanlar kişilere özel olmakla beraber NFC (Near Field Communication) teknolojisi ile daha da ilerleme kaydetmektedir.

Near Field Communication (NFC); Birbirlerine yakın tutulma sureti ile iki cihaz arasında veri aktarımını sağlamak. Temassız ödeme imkanı sunan sistem ismidir. Özellikle de son nesil Android cihazlar NFC sistemini kapsayacak şekilde üretilmektedir. Bu şekilde gelecekteki ödeme sistemlerindeki ağırlığın nereye verileceğini de görebilmekteyiz. Şimdi de Mobil cüzdan nedir? Ne işe yarar? ile ilgili bir metin daha yazalım.

Mobil cüzdan uygulamasında, konuya oldukça önem verip ve bu yönde çalışma yürüten bankalardan biri Yapı Kredi Bankasıdır. Yapı Kredi Bankası Mobil Cüzdan ile ister hesap durumlarınızı gözden geçirin dilerseniz mobil ödeme yapılabilen iş yerlerinde NFC sistemiyle ödemenizi gerçekleştirin. Mobil cüzdan ile nakit çıkarmadan, kart kullanmadan ödemenizi gerçekleştirebilirsiniz. Hem de oldukça hızlı bir şekilde işlemi yapılmaktadır. Ödeme yapmak için Yapı Kredi pos cihazına mobilinizi yaklaştırın ve 2 saniyede okumasını bekleyin. 2 saniye içerisinde alışverişinizin ödemesi gerçekleşecektir. Ayrıca Yapı Kredi bankası mobil cüzdan uygulamasında 50 TL’ye kadar olan ödemelerde şifre dahi istememektedir. 50 TL ve üzeri alışverişlerde mobil cüzdan şifrenizi girmeniz gerekir. Yapı kredi bankasının kredi kart markası World Card kampanyalarından da yararlanabilmek için mobil cüzdan uygulamasını telefonunuza indirebilirsiniz. Mobil cüzdan nedir ne işe yarar? hakkında açıklamalarda bulunarak konuya yakın olabilmenizi amaçladık.

Konuyla ilgili görüşlerinizi bizimle paylaşmak isterseniz Yorum alanından yorum yapabilirsiniz. Düşünceleriniz bizim için değerlidir. Ayrıca bir önceki konumuz olan “Kredi Red Nedeni 09 Ne Anlama Geliyor” başlıklı makalemiz içerisinde kredi başvurularındaki red kodlarını görebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git