Organik yumurta tavukçuluğu kredisi nasıl alınır | Jet Para
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
2 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Organik yumurta tavukçuluğu kredisi nasıl alınır

Organik yumurta tavukçuluğu kredisi nasıl alınır
21 Mart 2017 tarihinde eklendi, 644 kez okundu.

Organik nasıl alınır

Organik tavuk yetiştiriciliği işi yapmak isteyen ve bu işten yumurta üretimi gerçekleştirmeyi dileyen çiftçilerimiz artık devletimiz ve bağlı olan KOSGEB, TKDK ve Kamu sermayeli bankalar dan nasıl kredi alınacağına dair tüm bilgilere bu sayfa içerisinde ulaşabilecek ve hayalini kurdukları işi yapmak için girişimde bulunabilirler. Bununla beraber organik tavuk çiftliği bulunan bireylerden tecrübeler edinebilirsiniz. Konuyu daha detaylı olarak aşağıdaki başlıklar altından görebilir ve organik yumurta tavukçuluğu kredisi nasıl alınır hakkında belirtilmiş olan yollardan yararlanabilirsiniz.

KOSGEB kümes hayvanları destekleri nasıl alınır?

KOSGEB kümes hayvancılığı kredisi almak isteyen birçok vatandaşımız bu uygulamadan nasıl yararlanacağını bilmemekte. KOSGEB kümes hayvancılığı işi ile uğraşıp bu işi ticarete dökmek isteyen girişimciler İMALAT ismi altında verilen tabloda kümes hayvancılığı için gerekenleri bulabilir. Aşağıda kosgeb kümes hayvanları destekleri, İMALAT tablosu verilmiştir. NACE formu İMALAT ismi altında yer almaktadır.

C.             İMALAT
10.           Gıda ürünleri imalatı
10.1         Etin işlenme ve saklanmasıyla et ürünlerin imalatı
10.11       Etin işlenmesi ve etin saklanması
10.12       Kümes hayvanları etinin işlenmesi ve saklanması
10.13       Et ve kümes hayvanlarının etleri üzerinden üretilen ürünlerin imalatı

 

Kümes hayvancılığı ticaretinden para kazanmak isteyen girişimciler KOSGEB desteklerinden yararlanarak bu imkanları elde edebilir. İşini büyütmek isteyen girişimciler yine KOSGEB’in hazırladığı bu ilanları takip ederek destek hibe yahut faizsiz kredi alabilirler. Hibe veya faizsiz kredi nasıl alınır sorusuna bizler iki cevap sunabiliriz. Şayet organik yumurta tavukçuluğu kredisi almak için KOSGEB birimlerine müracaat ediyorsanız ve henüz bir işletmeniz yok, kayıtlı çalışanınız da yoksa sizlerin mutlaka uygulamalı girişimcilik eğitimine katılmanız gerekir. Ancak bir işletme sahibiyseniz ve işletmenizde kayıtlı çalışanınız varsa (kobi) KOSGEB destekleri ilanlarına iş planı projenizle birlikte başvuruda bulunabilirsiniz. Bu iki cevabı organik yumurta tavukçuluğu kredisi nasıl alınır sorusuna gösterebiliriz.

Tavukçuluk iş planı proje örneği nasıl hazırlanır

Kosgep kursları ve uygulamalı girişimcilik eğitimini tamamlayan yahut sektör içerisinde faaliyet sürdüren kobi ‘lerin kesin olarak KOSGEB destekleri alması için iş planı proje örneği çıkarmalıdır. Uygulamalı girişimcilik eğitimini tamamlayan tüm vatandaşlarımıza hibe ve faizsiz kredi imkanı veren KOSGEB destekleri arasında ayrıca girişimciler diledikleri program için başvuru yapabilir. İş planı projesi oluşturmak için uzman kuruluşlardan yardım alabilirsiniz. Zira güzel bir şekilde hazırlanan iş planı proje örneklerine hibe veriliyor ancak yeterli görülmeyen diğer iş planı projelerinde ise hibe kredi desteği verilmeyebiliyor. Bu konuda daha önceden hazırladığımız iş planı proje örneklerini de aşağıda linkte belirttik. Dilerseniz tıklayarak ilgili sayfaya gidebilir ve iş planı proje örneklerini görebilirsiniz.

Kosgep iş planı proje örnekleri için buraya

Organik yumurta tavukçuluğu proje örneği için buraya

Kamu bankaları kümes hayvancılığı destekleri

Özel ve kamu bankalardan organik yumurta tavukçuluğu kredisi nasıl alınır? İş iş doğrultusunda yumurta tavukçuluğuyla uğraşmak isteyenler için kamu ve özel bankalar kredi sunmaktadır. Özellikle T.C. Ziraat bankası kümes hayvancılığı için uygun faiz ve vadeler ile kredi destekleri sağlamaktadır. Gerekli şartların yerine getirilmesi halinde bu kişilere kredi olanakları sağlanmaktadır. Canlı hayvan alımı için kredi almak yahut diğer ihtiyaçlar için; kuluçka makinesi, yem hazırlama makineleri, beslenme malzemeleri, alet edevat gibi birçok farklı gerekli malzemeler için iş yeri ekipman kredisi için yine başvuruda bulunabilirsiniz.

TKDK kanatlı hayvan kredi destekleri

Organik yumurta tavukçuluğu için kredi arayanlara TKDK birtakım koşullar ile kredi sağlayabilmektedir. Kanatlı et işleme ve pazarlama ismi altında %70 oranlarda hibe kredi sunmakta. Bu imkanlardan ve desteklerden yararlanabilmeniz için öncelikle TKDK desteklenen iller içerisinde kırsal alanlarda faaliyet yürütmeli veya bunun için başvurmalısınız. Desteklenen il ve sektör ile, TKDK çağrıları ardından tavuk çiftliği kredisine ulaşabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git