Sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar | Jet Para
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar

Sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar
1 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 553 kez okundu.

veren bankalar

Türkiye’de kredi kullanan vatandaşların daha önce kullandığı kredilerde ödeme düzenine göre verilen puanlar artı ve eksi olarak siciline işlemektedir. Kredi Kayıt Bürosu tarafından tutulan ve tüm bankaların ortak bir havuzda buluştuğu bu sistem sayesinde daha önce kredi kullanan kişilerin performansları değerlendirilmektedir. 1 ile 1900 puan arasında yapılan değerlendirme sizin ileride kredi kullanıp kullanamayacağınızı belirleyen en önemli unsurlardan birisidir. Sicili bozuk olanlara ise bir hayli azdır. Bankalara güven vermeyen ve kötü deneyimleri bulunan kullanıcılara kredi vermeyen bankalar, kredi çekmek isteyen kullanıcılardan güvence ve teminat istemektedir.

Findeks riskli guruptan çıkmak için ise bir çok alternatif yol bulunmaktadır. Bankalarda çalışan görevlilerin yardımı ile de kara listeden ya da sicilinizi temizlemek için yardım alabilirsiniz.

Sicil Bozukluğu Olanlar Kredi Alabilir Mi?

Sicil bozukluğu olanlar, kredi notu 800 puan ve altında olanların kredi almaları diğer kişilere göre oldukça zordur. Sicilinizi düzeltmek için banka hesabında yüklü bir miktar para gösterebilir ya da bir dönem kullandığınız kredi kartını düzenli olarak ödeyerek bu durumdan kurtulabilirsiniz. Sicil bozukluğuna rağmen kredi almak için diğer bankalara oran ile daha kolay kredi veren bankalar bulunmaktadır. Fibabank, İNG ve HSBC diğer bankalara oran ile daha kolay kredi vermektedir.

Aynı zamanda şube müdürü kredi alabilmenizde etkin rol oynamaktadır. Bankaya göstereceğiniz teminat, kefil ya da taşınamaz bir mal varlığı kredi almanızda oldukça etkili olacaktır. Sicili bozuk olan kullanıcıların kredi almaları oldukça zordur. Ancak nerede hata yaptığınızı, sicilinizin neden bozuk olduğunu merak ediyorsanız çalıştığınız bankalardan birini arayarak bu durum hakkında detaylı bilgi alabilir, düzeltebilmek için öneriler alabilirsiniz. Kredilerinizi ödemediğiniz için yasal takibe düşmesi halinde sicilinizin düzelmesi bir hayli zor olacaktır. Banka kredinizin sicilinizin bozulduğu yerlerde haksızlık yapıldığını ya da yanlış işlem yapıldığını düşünüyorsanız bu duruma itiraz etme hakkına da sahipsiniz. Müşteri temsilciniz ile bu konuyu detaylı konuşarak itiraz etmek hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Etiketler:

Sicili bozuk olanlara kredi veren bankalar Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. KADİR İLDEN dedi ki:

    benim yedi yıl önce sicilim bozuldu şu han icin cok amacok onbinteleyeihtiyacım var bana yardımcı olmanızı bekliyorum05422265210

Sayfa başına git