Su ürünleri kredisi (KOSGEB ve Diğer Bankalar) | Jet Para
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
1 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Su ürünleri kredisi

Su ürünleri kredisi
29 Mart 2017 tarihinde eklendi, 442 kez okundu.

Su ürünleri kredisi

Su ürünleri üzerine bir tesis kurmayı düşünenler ve yine bu tesis için su ürünleri kredisi almak isteyen vatandaşlarımıza hem KOSGEB hem de diğer bankalar su ürünleri kredisi vermektedir. Balık yahut diğer su ürünü mahsullerine yönelik bir tesis kurmayı düşünen vatandaşlarımız için %4 den başlayan faizlerle devlet kurumları destek vermektedir. Kosgep su ürünleri kredisi olanakları da hayvan kredisi alt başlığında yer alır. Aşağıda %4 den başlayan faizler ile su ürünleri kredisi sağlayan kurumlara yer verilerek konu hakkındaki diğer açıklamaları yapılmıştır. Başlıklara ilk olarak KOSGEB kurumundan başlanacak ve diğer bankaların su ürünleri kredisi paketleriyle konuya devam edilecektir.

KOSGEB su ürünleri devlet teşvik kredisi

İster hamsi, palamut, lüfer, somon, papağan balığı yahut kalamar, lahoz, çinekop gibi su ürünü mahsulleri ile balıkçılık yapın veya su ürünü tesisi kurun bunun için sizler de KOSGEB hibe teşviklerinden yararlanabileceksiniz. Daha önceden KOSGEB veri tabanında kaydı bulunan girişimciler için bu iş daha kolay olacak. Su ürünleri üzerine ne türde bir tesis kuracaksanız KOSGEB hibe teşvikleri alarak rahatlığa kavuşabilirsiniz. Değerli yatırımcılar ve su ürünleri ile uğraş gösteren balıkçı vatandaşlarımız. KOSGEB üretim adına hizmet veren bir tüm girişimcilere devlet teşvikli su ürünleri kredisi sunmaktadır. Üretime yönelik işletmeler kuran yahut kuracak olan tüm girişimciler gerekli koşulları yerine getirme şartıyla destek alacaktır. Bu konuyu açık bir şekilde gösteren NACE formundan birkaç kesin alarak aşağıda yayınladık. Gruplandırmalar kodlar ile yapılmıştır!

46.38 kodlu maddede belirtildiği üzere Balık, kabuklular ve yumuşakçalar dâhil olmak üzere gıda maddelerinin toptan ticareti için hem yurt içi hem de yurt dışı ticarethanelerde kurulacak olan tüm tesisler destek alabilir.

Su ürünleri kredisi NACE formu 46.38

10.12 Balık, kabuklu deniz hayvanları ve yumuşakçaların işlenip saklanmaları

Bu kodda belirtilen destek duyurusunda da ifade edildiği gibi soğuk hava depoları dâhil su ürünlerinin işlenme ve saklanma işlerine kredi desteği sunulmaktadır.

47.23 Belirli bir mülke tahsis edilen mağazalardaki balık, kabuklu hayvan ve yumuşakçaların perakende ticaretleri

NACE destek duyurularındaki 47.23 koduyla belirtildiği gibi yine yurt içi ve yurt dışında yapılan perakende ticaretler için dükkân ve ticarethaneler destek alabilir.

Yukarıda yazılan ifadelerin tamamı KOSGEB destek NACE formu içerisinde belirtilmiş olan açık kaynaklardır. Peki, balıkçılar ve diğer girişimciler bu desteklerden nasıl faydalanabilir?

 1. Girişimci
 2. KOBİ

Yeni kurulacak olan ticarethaneler girişimci, esnaf kriterlerine uygun olan kişilere ise KOBİ ifadeleri verilmektedir. Kobi nedir? Kimlere kobi denir? Gibi ifadelere daha önceden açıklık getirdiğimiz için burada aynısını tekrarlamak istemiyoruz. KOSGEB su ürünleri kredisi nasıl alınır gibi sorulara açıklık getirerek konunun farklı bir yere sapmamasına özen göstereceğiz.

Kosgeb desteklerinden yararlanabilmek için birkaç aşamadan geçilmesi gereklidir. Girişimciler için su ürünleri hayvanları kredisi alacak olan vatandaşlarımızın Girişimcilik Destek Programına katılmaları ve bu programdan yararlanmaları sağlanırken kobi sıfatında su ürünlerinde destek almak isteyenler ise KOSGEB desteklerinden faydalanabilecektir.

 • Girişimcilik destek programı ile sıfırdan işletme kuracak olan girişimciler KOSGEB kurslarına katılmalıdır!
 • Kursları tamamlayan girişimciler ise bu iş adına yaptığı harcamaları geri almak için KOSGEB iş planı projesi hazırlamalı, kobi beyannamesi, bilgi dokümanı ve KOSGEB kayıt işlemlerini bitirmelidir. Yapılmış olan harcama faturaları ve daha önceden onay görmüş iş planı projeleriyle beraber en yakın KOSGEB müdürlük veya temsilciliğine şahsen başvurulmalıdır.
 • Kobi statüsünde destek alacak vatandaşlarımız ise veri tabanına kaydını yaptırdıktan sonra kobi beyannamesi ve iş planı projesiyle başvuruya gitmeleri yeterli olacaktır.

Devlet teşvikli KOSGEB aracılığıyla verilen destekler yukarıdaki gibidir.

T.C. Ziraat bankası su hayvancılığı kredileri

Ziraat bankasından hayvan kredisi paketleri almayan girişimci kalmasın diye birçok paket oluşturuldu. Büyükbaş hayvancılık, küçükbaş hayvancılık, kümes hayvancılığı derken su hayvancılığı kredisi unutuldu sanmayın. Ziraat bankasından devlet teşvikli su ürünleri kredisi için başvuran vatandaşlarımızın uygun görülmeleri halinde desteği alabileceklerdir. Deniz hayvancılığı yapan yahut yapmak isteyen tüm girişimcilere uygun koşullar ile düşük faiz imkânları ile kredi verilmektedir. Ziraat bankası bu konuda verdiği destekleri yatırımcı ve avcı olarak iki şekilde sunar. Sunulan destek programı isimleri ise aşağıdaki başlıklarda verilmiştir.

Su ürünleri hayvancılığı kredisi

Ziraat bankası su ürünleri hayvancılığı kredisi tatlı ve tuzlu sularda avcılık ekipmanları için de geçerlidir. Gemi, tekne alımları yahut ekipman bakım işçiliği dâhil olmak üzere balıkçılık malzemeleri olan ağ, iğne, termal cihazlar, GPRS gibi diğer elektronik alet ihtiyaçları için yine kredi verilmektedir.

Su hayvanları yetiştiriciliği kredileri

Ziraat bankasının sunduğu kredi paketleri genel olarak yerleşik deniz hayvancılığı yapanlar için elverişlidir. Daha doğrusu hazırlanan paketlerin birçoğu bu alana yönelik hazırlanmıştır. Özellikle deniz kıyılarında kurulu olan kafesli çiftliklerde yetiştirilmekte olan çupra ve levrek için kurulması düşünülen tesislerin tüm ihtiyaçlarını karşılayabilecek paketleri de elde edebilirsiniz. Bu paketlerden bankaların %4 ten başlayan faizli kredi destekleri için projenizin onaylanması gerekir.

Başvuruların şahsen banka şubelerinde yapılmaları istenilmekte ve proje harici deniz hayvancılığı kredisi almak isteyen vatandaşlarımızın ise su ürünleri yetiştiriciliği ya da su ürünleri avcılığı belgesi, kimlik belgesi ve ipotek değeri olan mülk gereklidir.

Konu hakkındaki diğer detayları resmi adresten okumak isteyenler aşağıda bulunan ilk yoruma bakabilir.

Etiketler:

Su ürünleri kredisi Konusuna 1 Yorum Yapıldı
 1. Rolex dedi ki:

  Değerli Jet Para ziyaretçileri ve misafirleri.
  Konu içerikleri ve kredi detaylarını bankaların resmi adreslerinde okuyabilmeniz için aşağıda verilen linkleri kullanabilirsiniz.
  Ziraat bankası su ürünleri kredisi kampanyası ve diğer detayları için ; https://goo.gl/vZrXGm
  Şekerbank su ürünleri kredisi 2017 kampanyaları ve paketleri için; https://goo.gl/wVKmjh
  TEB su ürünleri kredisi için; https://goo.gl/xefcXy
  QNB Finansbank su ürünleri kredisi detayları için, https://goo.gl/aayoYY
  linklerine tıklayabilirsiniz.

Sayfa başına git