Taşıt Kredisini Ödeyemezsek Ne Olur? | Jet Para
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
2 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Taşıt Kredisini Ödeyemezsek Ne Olur?

Taşıt Kredisini Ödeyemezsek Ne Olur?
7 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 443 kez okundu.

Bankalar kredi vererek kişilerin nakit ihtiyacını gidermekte. Bunun için belirledikleri faiz oranlarını uygular. Bankaların belirledikleri faiz oranları sayesinde kişiler kredi alıp ihtiyaçlarını karşılar ve bunun sonucunda tekrardan aldığı krediyi bankaya taksitlerle ödemeyi kabul eder. Sizler de taşıt kredisi aldınız ve taşıt kredisi ödenmezse olacakları bilmiyorsanız bu makaleyi detaylıca okuyunuz. Kişiler kredi başvurusunda bulunurken birtakım evraklara imzalar atarken birçok insan ne yazık ki bu belgelerin ne olduklarını ve zamanı gelince ne yapabileceklerinden habersizdir. Okumadan imzalar atıp dururken kişiler o an almak istedikleri krediyi düşünürler. Sizler de kredi almak için kredi başvurusunda bulunursanız önünüze ondan fazla sayfa çıkartılacak ve bunların hepsine tek tek imza atmanız istenecektir. Bu imzalar sizlerin sözleşmeyi kabul ettiğine dairdir. Ve bu imzalar sayesinde bankalar ayakta durmaya çalışırlar. Bankalar kredi verirken aslında sizlere söylenilen miktardan yüksek fatura çıkarırlar. Buna ise dosya masrafı, kredi sözleşme bedeli, hizmet bedeli vb. isimler altında faturalandırırlar. Peki taşıt kredisini ödeyemezsek ne olur? Bunu hiç düşündünüz mü? Yahut gerçekten biliyor musunuz?

Araç kredisi kullanımı bankalara geri ödeme koşuluyla sağlanır. Bankalar sizlere araç için kredi sunarken taşıt kredisinin gerçekleşmesi için aracın ruhsatını rehin olarak gösterir. Peki araç kredisi ödenmezse ne olur, rehin kalan ruhsat hakkında ne işlemler yapılır, kredi ödenmezse araç ne olur? Ruhsata konulmuş olan banka rehini, araç üzerinde hak sahibi olduğu manasını taşır. Banka borcunuzu ödemediğiniz durumda bundan yararlanır.

Banka kullandığı hakkı ile araç kredinizi ödemediğiniz durumda uyarı metni yollar. Bu uyarı metni elinize geçtikten sonra ikinci ay ödemelerin gerçekleşmemesi halinde tekrardan gönderilir. Size gelen uyarı metninde ödenmemiş olan borçlarınızın zamanında ödenmesini istenmektedir. Üçüncü ay sonrasında ise noterden yazılı ihtar alınacaktır. Bu defa borcun tamamı istenmiş olacaktır.

Yapılacak olan üç uyarı sonrasında halen borçlar ödenmemiş ise bankalar avukatlarını devreye sokar. Avukatlar yasal prosedürleri üzerinden hareket ederek bankanın rehin koyduğu aracın satış işlemlerine başlar. Satıştan sonra bankaya olan borcunuz araçtan elde edilir. Eğer banka aracı sizin bankaya olan borcunuzdan yüksek bir fiyatta satmış olursa para üstünü sizlere geri gönderecektir.

Peki taşıt kredisini ödeyemezsek ne olur demiştik ve sizler jetpara.net olarak aracın alınacağını ve satılacağını söylediniz. İşlemler bununla bitiyor mu? Diyorsanız lütfen aşağıdaki metni de okumaya devam ediniz.

Banka aracınızı elinizden alıp satacaktır ve bu durumda ilk kaybınızı yaşamış olacaksınız. Sonrasında ise sizi asıl sürprizler bekliyor olacak, belki birçok kişi bu sürprizlere bile hazırlıklı değildir. Araç kredisi, taşıt kredisi olumsuz bir durum aldığı için banka hesabınızda varsa kredi kartlarınız bunların limitleri düşürülecektir. Sonra kredi notu puanınıza oldukça büyük bir darbe yapılacaktır. Kredi notu puanınız bir anda en alt seviyelere çekilmeye başlayacak ve bu sizin diğer bankalarla aranızı da bozacaktır. Tabi bunlarla da kalmayarak diğer bankalardaki hesaplarınız da uyarı niteliği taşıyan dosyalar arasına ilave edilecek ve bir sonraki kredi işlemlerinizin onaylanması oldukça uzun sürecek yahut anında olumsuz olarak cevap alacaktır. Böylece artık bir süre boyunca kredi alamayacaksınız.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git