Tavuk çiftliği kredisi nasıl alınır | Jet Para
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
2 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Tavuk çiftliği kredisi nasıl alınır

Tavuk çiftliği kredisi nasıl alınır
20 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 504 kez okundu.

Tavukçuluk yaparak para kazanmak ve almak isteyen vatandaşlarımızın yapmaları gerekenlerin tamamı sayfamız içerisinde verilmiştir. Tavuk çiftliği kredisi nasıl alınır, salma tavuk, süs tavuğu yetiştiriciliği, organik tavuk üretimi ve tavuk yumurta satışından para kazanmak istiyorsanız devlet destekli tavuk çiftliği kredisi için başvuruda bulunabilirsiniz. Birçok kurum tavuk alımlarında destek verdiği gibi ayrıca yine bu kurumlar çiftlik açmak için harcanılan giderler için hibe kredi desteğinde bulunmaktadır.

Tavuk çiftliği kurmak için Devlet desteği

Ülkemiz içerisinde, tavuk çiftliği açmak, organik yumurta yetiştirmek isteyen vatandaşlarımıza aşağıda belirtili olan devlet kurumları ve kuruluşlardan hibe kredi, sıfır faizli kredi ya da düşük faizli kredi sunulmaktadır. Bu teşviklerden yararlanabilmeniz için öncelikle bir çiftlik sahibi olmalısınız. Ancak henüz çiftlik kurmadınız ve projeniz hazır bir de hayvancılık işi yapmakta kararlı olduğunuzu belirten evraklarınız varsa sizler de başvurabilirsiniz.

Salma tavukçuluk nasıl yapılır

Organik köy yumurtası üretimi yapmak için salma tavukçuluk işinden iyi paralar elde edebilirsiniz. Salma tavukçuluk yani serbest sistem tavukçuluk işinden tavuk eti yahut tavuk yumurtası satarak iyi para kazanabilirsiniz. Salma tavukçuluk kredisi almak için iyi bir projeyle başvuru işlemlerinize başlayabilirsiniz. Salma tavukçuluk için projenin büyüklüğü ve çalışan sayısı önemlidir. Salma tavukçuluk denilen bu iş genel olarak doğal ortamlarda yetiştirilen tavuklar ve ürünleridir. Tavuklar doğada her türlü besini tüketerek katkısız yumurta vermektedir. Doğal mineralleri tüketmeleriyle katkısız köy yumurtası piyasada daha yüksek fiyatlarda satışa sunulmaktadır.

Öyle ki kimi firmalar salma tavukçuluk ürünleri iddiası ile köy yumurtası satmaya çalışmaktadır. Tavukçuluk için gerekli olanlar ise kısaca şu şekildedir.

  • Salma tavukçuluk yapmak için açık ve kapalı alan,
  • Tavukçuluk kredisi ya da yeteri kadar finansman desteği,
  • Çiftlikte çalışacak olan personeller ve bunlara bağlı gerekli ana unsurlar.

Salma tavukçuluğu doğada açık alanda yapabileceğiniz gibi ayrıca kapalı ortamlarda dönümlük araziler üzerinde de yapabilirsiniz. Çiftlik ve tesis kurma aşamalarında devlet organları hibe ve teşvikler sunmaktadır. Özellikle de devlet bankası olan Ziraat bankası çiftçilere hayvan kredisi tavukçuluk kredisi vermektedir. Alınacak olan krediler hayvan kredileri kategorisinden verilmektedir.

KOSGEB Tavuk çiftliği kredisi nasıl alınır?

Tavuk çiftliği açmak için sermayesi bulunmayan vatandaşlarımız Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü tarafından verilmekte olan devlet desteklerine ya da banka şubelerinden Tavuk çiftliği kredisi başvurusu yapabilirler.

Özel sermayeli bankalardan hayvan kredisi almak için başvurularınızı yaparken birtakım unsurlara dikkat etmeniz gerekmektedir. Hayvan kredisi veren özel bankalar 5 bin TL – 10.000 TL gibi düşük miktarlarda başvurular için maaş bordrosu istemektedir. Fakat yüksek tutarlarda kredi için başvuruyorsanız bunun için kefil veya ipotek talebi istenecektir. Adınıza kayıtlı olan taşınamaz yahut taşınabilir mülk için ipotek yapılarak tavukçuluk kredisi alınabilir. Ancak ipotek ettirilen malın %50 sini kapsayacak oranda tavuk çiftliği kredisi alınabilmekte. Yani ipotek ettirdiğiniz mülkün değeri 1 milyon TL ise 500 Bin TL kredi alabilirsiniz.

Tavuk çiftliği kredisi şartları nelerdir

Tavuk çiftliği kredisi için başvuruda bulunmadan önce istenilen şartların tamamını sağlamanız gerekir. Özel sermayeli bankalardan başvuru yapacağınız tavuk çiftliği kredisi için ilk önce ipotek ettirilecek mülk istenmektedir. Fakat daha uygun olan bankalardan daha doğrusu kamu bankalarından alacağınız tavuk çiftliği kredileri, özel sermayeli bankalara oranla daha uygundur. Tüketiciden yana koşullar ile Ziraat bankası tavuk çiftliği kredisi düşük oranlarda verildiği gibi harcamalar için ayrı olarak hibe desteği sunmaktadır. Devlet teşvikli tavuk çiftliği kurmak için Ziraat bankası en düşük faizleri uygulamaktadır. Kimi durumlarda ise 0 faizli krediler vermektedir. Ziraat bankası kanatlı yetiştiricilik kredisi almak için aşağıdaki koşullar istenmektedir.

Ziraat bankası tavuk çiftliği kredisi için gerekli olan evraklar;

  • Tavuk eti, piliç yetiştiriciliği için 10.000 adet,
  • Yumurta tavuğu yetiştiriciliği 10.000 adet,
  • Bıldırcın, kaz ve ördek yetiştiriciliğinde 2,500 adet,
  • Devekuşu yetiştiriciliği için 50 adet ve üzeri hayvan beslenmesi gerekir.

Ziraat bankası tavukçuluk kredisi için bir şubeyi ziyaret edebilirsiniz. Bunun yanında Gıda tarım ve hayvancılık müdürlüklerine de giderek bilgi edinebilir ve geçerli kampanyalardan yararlanabilirsiniz. Ziraat bankasına tavuk çiftliği kredisi için başvuru yapacak olanlara düşük faizler ve esken ödeme planları ile krediler verilmektedir. Ayrıca devlet teşvikli hibe destekleri de yapılan harcamalar için alınabilmektedir.

2017 genç çiftçi tavuk çiftliği hibe desteği

Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü ve diğer devlet organları tarafından çıkarılan köye dönüş sloganı ile birçok alanda yetiştiricilik yapacak olan vatandaşlarımıza hibe desteği sunmaktadır. 18 ila 41 yaş arasındaki vatandaşlarımıza 30 bin TL ve 50 bin TL genç çiftçi hibe desteği verilmektedir. Bu ay içerisinde başlayan ve Mayıs sonlarına kadar geçerli olacak genç çiftçi tavuk çiftliği hibe desteği için sizler de başvurunuzu yapabilirsiniz. https://gencciftci.tarim.gov.tr/Account/Login adresinden kaydınızı yaparak aklınızda olan tavuk çiftliğini kurabilirsiniz.

30 bin tl ya da 50 bin lira tavuk çiftliği hibesi aldıktan sonra bu işi 3 yıl boyunca sürdürmeniz gerekir.

Kanatlı hayvan yetiştiriciliğine %75 Devlet desteği

Kanatlı hayvan yetiştiriciliğine devlet %75 hibe desteği veriyor. Tavukçuluk için olmasa bile hindi, ördek, kaz, bıldırcın yetiştiriciliği yapacak olan genç çiftçilere %75 geri ödemesiz hibe desteği Devlet tarafından verilmektedir. Kaz, hindi veya ördek çiftliği açmak istiyorum diyen girişimcilere %75 hibe desteği verilmeye devam ediyor.

TKDK tavuk çiftliği hibe destekleri

TKDK IPARD projesi kapsamınca çiftçi vatandaşlarımıza %70 hibe desteği verilmektedir. Ülkemizin 42 bölgesinde destek verilmeye devam eden TKDK IPARD projesi ile kırsal alanlarda tavukçuluk yapmak istiyorum diyenlere hibe krediler verilmektedir. Canlı tavuk alımları için yine destek sunulmaktadır. Desteklenen bölgelerde yaşayan vatandaşlarımız veya buraya yerleşerek tavukçuluk yapmak isteyen vatandaşlarımıza TKDK tarafından hibe destekleri, çağrı ilanları ile takip edilmelidir. Çağrı ilanlarının yapıldığı zaman Ziraat bankası kredi başvurusu yaparak tavukçuluk işine başlayabilirsiniz. Tavuk çiftliği kredisi nasıl alınır konusuna ilişkin bilgileri ve buna bağlı içerikleri konu içerisinde bulabilirsiniz. Ayrıca diğer konular için sayfa içerisinde gezintiye çıkabilirsiniz.

Organik tavuk çiftliği kredisi nasıl alınır

Tavuk çiftliği kuracak olan girişimci çiftçi vatandaşlarımıza birçok firma anahtar teslim tavuk çiftlikleri de kurmaktadır. Sizler de organik tavuk çiftliği kurulumu nasıl yapılır diyorsanız bu firmaları deneyebilirsiniz. Projenizi bu işi yapan firmalara vererek çiftliğinizin kurulum işlemlerini yapabilirsiniz. Ayrıca KOSGEB ve TKDK hibe destekleri için başvuru yaparken istenilen iş planı projesi de bu firmalar tarafından hazırlanmaktadır. Firmalar tarafından iyi bir şekilde hazırlanan projelere genelde hibe desteği verilmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git