TKDK Hibe Hayvan Kredisi Nasıl Alınır (Faizsiz Kredi) | Jet Para
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
1 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

TKDK Hibe hayvan kredisi nasıl alınır

TKDK Hibe hayvan kredisi nasıl alınır
22 Mart 2017 tarihinde eklendi, 631 kez okundu.

TKDK

Küçükbaş hayvancılığı koyun, keçi, kuzu, büyükbaş hayvancılıkta et ürünleri yahut süt ürünlerinde inek, düve, dana, sığır, manda ya da kanatlı hayvan tavuk alanlarında modernizeye gidilmesi yahut ihtiyaç duyulan ekipman alımları için ülkemiz içerisinde hibe desteği sunan kurum TKDK tarafından gerçekleştirilmektedir. TKDK kurumu gerekli şartların yerine getirilmesi halinde ve hazırlanılan projelerin kabulü ile girişimci çiftçilere %50 ila %70 oranında hibe desteği vermektedir. Devlet teşvikli hibe veren kurumun istediği şartlar ise aşağıdaki gibidir. nasıl alınır ve gerekli evraklar nelerdir? Tüm bunlara aşağıdaki başlıklar altından ulaşabilirsiniz.

TKDK hibe hayvan desteği başvurusu nedir?

Ülkemiz içerisinde Ziraat bankası çok uygun faizlerle hayvan kredisi desteği sunmaya devam ederken TKDK Kurumu da Avrupa Birliği kapsamı dahilinde IPARD programları vasıtasıyla desteklenen iller arasında hayvancılık işiyle uğraşan ve yapacak olanların hazırladıkları iş planı projesi kabul görülmesiyle %70 hibe hayvan desteği üzerine sunulmaktadır. Hayvancılık teşviklerinden yararlanabilmeniz için sizlerinde teşvik edilen bölgeler yani desteklenen il ve sektörler içerisinde faaliyet göstermeniz gerekmektedir. Ardından ise TKDK çağrılarını takip etmelisiniz. Şayet TKDK hayvan teşvik çağrı duyurularının takip edilmemesi halinde hibe hayvan desteği fırsatlarını kaçırabilir ve bu desteklerden istifade edemeyebilirsiniz.

TKDK Hayvan teşvik bölgeleri

Ülkemiz sınırları içerisinde hayvancılık teşvik desteği birinci ve ikinci uygulama dönemi içerisinde yer almakta ve bu sebeple ikiye dağılmaktadır. Aşağıda TKDK birinci uygulama dönemi ve ikinci uygulama dönemindeki iller yer almaktadır. Bunlara bakarak ikamet ettiğiniz yerler hakkında bilgi edinebilirsiniz.

 1. Uygulamalı dönem illeri (TKDK birinci uygulama dönemindeki iller)

Afyon Karahisar, Amasya, Balıkesir, Çorum, Erzurum, Diyarbakır, Trabzon, Tokat, Sivas, Van, Samsun, Yozgat, Şanlıurfa, Konya, Ordu, Malatya, Kars, Hatay, Isparta, Kahramanmaraş

 1. Uygulamalı dönem illeri (TKDK ikinci uygulama dönemindeki iller)

Ağrı, Ardahan, Muş, Aksaray, Uşak, Ankara, Nevşehir, Aydın, Mardin, Bursa, Manisa, Burdur, Mersin, Denizli, Kastamonu, Çanakkale, Karaman, Çankırı, Kütahya, Giresun, Elazığ, Erzincan

Ülkemiz sınırlarındaki yukarıda yazılı illerde ikametgâhı bulunan çiftçilerimiz, milletimiz, vatandaşlarımız devlet hibe desteklerinden yararlanabilmek için hazırladıkları projelerle TKDK il koordinatörleri üzerinden işlem yapabilirler.

TKDK il koordinatörlükleri iletişim bilgileri, adresleri ve telefon numaraları

TKDK il koordinatörlükleri iletişim bilgileri telefon numaraları ve adresleri için aşağıda belirtili olan linke tıklayabilirsiniz. Tıkladıktan sonra açılacak olan sayfa içerisinde tüm illere göre iletişim birimleri ve adreslerini görebilirsiniz. Telefondan arayarak daha fazla bilgi edinebilir yahut birimlere giderek öğrenmek istediğiniz konulara ilgili cevapları elde edebilirsiniz. İl koordinatörlükleri iletişim bilgilerine ulaşmak için buraya tıklayınız.

TKDK desteklenen sektörler

Yukarıda belirtili olan iller üzerinde ikamet eden çiftçilerimiz TKDK tarafından desteklenen sektörler ile irtibata geçerek başvurularını iş planı projeleri ile yapmalıdır. TKDK desteklenen sektörler üç farklı dalda gerçekleştirilmektedir. Bunlar sırası ile;

 1. Tarımsal işletmelerin fiziki varlıklarına göre yatırım kararları
 2. Tarım ve balıkçılık ürünlerinde işleme ve pazarlamayla ilgili fiziki varlıklara göre yatırımlar
 3. Çiftlik faaliyetlerinde çeşitlendirme ve iş geliştirme

TKDK desteklerine süreci nasıl gerçekleşir

Yukarıda sözü edilen ve yer hizmette olan desteklerdeki başvuru süreci ve haritası genel olarak aynıdır. Başvuru adımlarını ve izleyeceğiniz yolu aşağıda sırası ile maddelere ayırarak belirttik. İşte tüm detaylarıyla TKDK hibe hayvan kredisi nasıl alınır, başvuru süreci ve gerekli olan evraklar.

 1. Yatırımların yapılacağı düşünülmekte olan il içerisinde uygulanacak olan yatırım konuları, TKDK desteklenen sektör ile uyuşmalıdır!
 2. Başvuru ilanı görüldüğü zaman çağrı rehberi aranmalı ve ilan bilgisayara indirilmelidir. İndirilen ilandaki detaylar ve şartlar dikkatli bir şekilde incelenmelidir.
 3. İnşaat işleri adına hazırlanacak olan projelerin bina bazında ve poz numaraları, metrajları ile beraber hazırlanmalıdır.
 4. Makine yahut ekipman alımları için istenilen formatta projenizi hazırlamaya dikkat ediniz.
 5. İhtiyaç olduğu düşünülen ekipman ve makine alımlarında teklif alma kuralları doğrultusunda teklif verilmelidir.
 6. İş planı projesini bilgisayarınıza indirdikten sonra uygun ve düzgün bir şekilde hazırlayınız.
 7. Resmi belgeleri örnek başvuru formunu ve doldurma kılavuzunu kurallara uygun olarak hazırlamalısınız.
 8. Word formatında (Microsoft Office – Word) formlar hazırlanmalıdır. Lütfen taahhütname ve diğer başvuru formlarını kılavuza uygun olarak Word formatında hazırlayınız.
 9. Başvuru formu ve harcamalarını, mevcut varlık listesi internet üzerinden doldurulmalıdır.
 10. Windos’un ofis programlarından olan Word yahut Excel formatlarında şartname ve keşif özellikleri sistem içerisinde yüklenmelidir.
 11. Yüklenen başvuru formu, harcama ve varlık tablosu çıktısı alınmalıdır. Bir de yedek alınmalıdır (Toplamda 2 adet).
 12. Başvuru formu ve beraberindeki ekler, iş planı ve teknik projelerden meydana gelen dosyalar 12 bölüme de uygun olmalıdır.
 13. Başvuru için hazırlanan paketleri bir orijinal bir de yedek olacak bir şekilde sanal bir sürücü ile yanınızda bulundurunuz. (Flash, hafıza kartı)

Yukarıda bulunan işlemlerin tamamlanması halinde TKDK kurumuna şahsi olarak iletilmelidir. TKDK hibe hayvan kredisi almak için gerekli olan evraklar sırası ile yukarıdakiler gibidir. Eksik olmadığından yahut bir yanlışlık olmadığından emin olmanız önemlidir. Zira hatalı projelere hibe verilmez.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git