Turkcell Kredi Notu Sorgulama Nasıl Yapılır? | Jet Para
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
2 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Turkcell Kredi Notu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Turkcell Kredi Notu Sorgulama Nasıl Yapılır?
1 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 594 kez okundu.

Turkcell Kredi Notu Sorgulama Nasıl Yapılır?

Turkcell Kredi Notu Sorgulama Türkiye’nin en eski mobil servisi olan Turkcell, Kredi Kayıt Bürosu ile yaptığı anlaşma sayesinde Turkcell hat kullanıcılarının kredi notlarını öğrenebilmelerini sağladı.Turkcell 112 kredi notu servisini kullanarak KKB’den kredi puanınızı öğrenebilirsiniz. Kredi notu sorgulama servisi ile kullanıcılarına büyük bir avantaj yaratan Turkcell, Kredi notumu nasıl öğrenirim diyen vatandaşlara büyük kolaylık sağlamış durumda. Kredi notunu ücretsiz olarak öğrenmek isteyen kullanıcılar için ise alternatif yöntemler bulunmaktadır. Kredi notunuz, kredi alabileceğiniz miktarı ya da kredi alabilme hakkınızın olup olmadığı konusunda en büyük destek ve bankalar için büyük bir güvencedir.

Turkcell 112 Servisi İle Kredi Notu Öğrenme

Kredi Kayıt Bürosundan kredi notunuzu öğrenmek için Turkcell hatlarınızdan yararlanabilirsiniz. Yapmanız gereken tek işlem ise Türkiye Cumhuriyeti kimlik numaranızı yazıp, arada bir boşluk bırakıp doğum tarihini gün, ay ve yıl formatında yazıp 112’ye mesaj olarak atmaktır. 1 dakika içerisinde kredi notunuz mesaj olarak size ulaştırılacaktır. 9 TL ücret karşılığında faturalı ya da faturasız hatlar ile bu özellikten yararlanabilirsiniz.

KKB Kredi Notu Nedir? Önemi Nedir?

Daha önce kredi kullanan vatandaşların geri ödeme de yaşadığı sorunlar ya da olumlu yönlerinin biriktirildiği bir kurum olan Kredi değerlendirme kurumu, Türkiye’de faaliyet gösteren tüm bankaların ortak bir havuzu olarak adlandırılmaktadır. Bankalar kendilerinden kredi kullanan ya da kredi kartı kullanan kullanıcılar hakkında olum ya da olumsuz geri dönüşler sağlayarak puanlama yapmaktadır. Çalıştığınız bankadan alacağınız puan, ileri de çalışacağınız bankaya olumlu veya olumsuz bir referans sağlamaktadır. 1 ile 1900 puan arasında bir puanlama yapan bankalar bir çok kriteri göz önünde bulundurmaktadır. Sicili bozuk olan ve kara listeye giren vatandaşlar, başka banka ile çalışmak istediğinde büyük sorunlar yaşamaktadır. Kredi Kayıt Bürosu sayesinde tüm bu kredi puanlarınıza ulaşabilir, bankalar ile çalışmadan önce alacağınız sonucu az çok öğrenebilirsiniz. 800 puan ve aşşağısında bulunan vatandaşlara kredi çoğu zaman verilmemektedir.

Ücretsiz Kredi Notu Öğrenme

Kredi notunuzu öğrenmek için ücretli uygulamalar ya da diğer servislere para ödemenize gerek yok. Ücretli servislerin en büyük avantajı ise tek bir sms ile ya da TC kimlik numaranız ile sorgulama yaptığınızda öğrenebilmenizdir. Ücretsiz yöntem ise maaş aldığınız ya da birlikte çalıştığınız bankaya kimliğiniz ile gidip ücretsiz olarak kredi notunuzu öğrenebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git