Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi | Jet Para
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
1 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi
2 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 453 kez okundu.

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi, iş yeri kurmak için KOSGEB’den faizsiz kredi veya hibe almak isteyen kişilerin katılmasının zorunlu olduğu bir eğitimdir. İş-KUR merkezlerinden veya belediyelerden alabileceğiniz bu eğitim için izlemeniz gereken adımları sizlere yazımızdan paylaşacağız. Uygulamalı Girişimcilik Eğitimlerini almak için 18 yaşınızı doldurmanız gerekir. Bunun dışında herhangi bir yaş sınırı yoktur ve eğitimi ilk okul mezunları dahil olmak üzere her eğitim grubundan kişi alabilir.  başvuruları da aşağıda verilmiştir. Ayrıca program esnasındaki kurslara katılım göstermeniz ilk temel koşulların arasında gelir.

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi başvurusu nasıl yapılır?

Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi almak isteyen kişiler başvurularını üniversitelere, belediyelere ve İŞ-KUR’un KOSGEB birimlerine yapabilir. etik kurallar gereğince ; çalışmayan kişiler başvurularını KOSGEB bölümlerine, öğrenci olan kişiler üniversitelere ve işsiz olan kişilerde İŞ-KUR’a yapması gerekmektedir.
Kendi işyerini kurmak için KOSGEB’den kredi veya hibe almak isteyen kişiler bu eğitime başvuru yapacakları sırada ufak bir mülakata tabii tutulurlar. Yeterlilik sınavında da başarılı olan ve mülakattan geçen kişiler Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ne katılmaya hak sahibi olurlar. Bu sınavların tarihleri her il ve ilçe için belirlenmiştir ve duyurulmuştur. Eğer yapılan duyurularda bulunduğunuz il veya ilçe yer almıyorsa girişimci açığı mevcutsa diğer il veya ilçelerde açılan sınavlara katılabilirsiniz.
Yapılan mülakatlar genellikle büyük şehirlerde ve girişimcilik adına fazla başvuru yapılan ilçelerde yapılmaktadır. Mülakat sırasında görevli memur girişimci adayı olan kişiyle birebir muhatap olur ve iş fikri hakkında bilgi alır. Aynı zamanda projesini ne zaman hayata geçirmeyi planladığını da sorar. KOSGEB desteği verildiği sırada öncelik sırası kişinin projesini ne zaman hayata geçirmek istediğine göre verilir. Uygulamalı girişimcilik eğitimi belirli aralıklarda düzenlenmektedir ki bu yeterli katılımın sağlanmasıyla gerçekleşir. Yeterli katılımın bulunmadığı illerde eğitim tarihleri ileri tarihlere aktarılır.

KOSGEB uygulamalı girişimcilik kurs detayları

Uygulamalı girişimcilik kurslarını KOSGEB uzmanları veya İşletme bölümü mezunu olan eğitimciler vermektedir. sınıf konferanslarında veya atölyelerde yapılan kurs 15 kişilik sınıflardan oluşur ve 4 ana dersi içerir. Kursta verilen 4 ana ders şu şekildedir:
-İş fikirlerini geliştirmek için verilen ders,
-Pazarlama teknikleri ve üretimi geliştirmek için verilen ders,
-Yönetim ve pazarlama planının doğru yapılması için verilen ders,
-İş planının hazırlanıp yazılaması amacıyla verilen derstir.
Uygulamalı Girişimcilik Kursu toplam 32 saat sürmektedir. Kurslara devamlılık çok önemlidir. Bu yüzden katılımcılar giriş veya çıkış yaptıkları zaman imza atmak zorundadır. Eğitim başvurusunu İŞ-KUR aracılığıyla yapan işilere günlük ufak bir tutar ödeme verilir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git