Uygulamalı Girişimcilik Sınavında Sorulan Sorular Nelerdir? | Jet Para
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Uygulamalı Girişimcilik Sınavında Sorulan Sorular Nelerdir?

Uygulamalı Girişimcilik Sınavında Sorulan Sorular Nelerdir?
2 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 457 kez okundu.

Uygulamalı Girişimcilik Sınavında Sorulan Sorular Nelerdir?

İş kurmak isteyen kişiler Uygulamalı Girişimcilik Eğitimleri’ne katılması gerekir. Fakat kişiler bu eğitimlere katılmadan önce bir sınava tabii tutulurlar. Uygulamalı girişimcilik sınavı olarak geçen bu sınavdan başarı elde eden adaylar eğitime katılmaya hak kazanız. Uygulamalı girişimcilik sınavı yapıldığı bölgeye göre değişiklik gösterdiği için net olarak bu sorular sorulmuştur diyemiyoruz. Uygulamalı girişimcilik sınavında sorulan sorular nelerdir? tüm detaylarıyla sayfamızda verilmiştir.

KOSGEB uygulamalı girişimcilik eğitimi sınavı ne zaman?

İş yeri açmak isteyenlerin KOSGEB tarafından Uygulamalı Girişimcilik Eğitimine katılması zorunludur. Fakat mevcut iş yerini büyütmek isteyen kobilerin bu eğitime katılma zorunluluğu bulunmamaktadır. Eğitime katılmak isteyen kişiler başvurularını belediyelerden, İŞ-KUR merkezlerinden ve üniversitelerden yapabilirler. Eğitime başvurunuz kabul edilmeden önce bir mülakata ve sınava tabii tutulacaksınız. Sınav test olarak yapılmaktadır ve sınavda çıkacak olan soru sayısı gireceğiniz sınav merkezine göre değişiklik gösterir. Sınav genellikle en az 10 en fazla ise 30 sorudan oluşmaktadır. Sınavda çıkan soruların ise zorluk derecesi çok yüksek değildir. Bunun sebebi ise her eğitim seviyesine sahip olan ve her kesimden insanın KOSGEB desteği alma hakkına sahip olmasıdır. KOSGEB Uygulamalı girişimcilik eğitimi sınavları yeterli katılımın sağlanması ile gerçekleşmektedir. Kosgep kurs tarihleri resmi kosgeb adresinde yayınlanmaktadır. Hemen buraya tıklayarak kosgeb kurs tarihleri ve adreslerini öğrenebilirsiniz. KOSGEB uygulamalı girişimcilik eğitimi sınavı ne zaman olacağı daha önceden yapılan başvurular neticesinde belirlenmektedir. Yani yeterli katılım sağlanamayan illerde gecikmeli olarak yapılır.

GİRİŞİMCİLİK EĞİTİMİ

KOSGEB kredisi için zorunlu eğitimler arasında olan girişimcilik eğitiminde kişilere iş yeri kurma ve iş yeri geliştirme adına çeşitli dersler verilir. Bu eğitime katılabilmek için eğitimden önce yapılan sınavdan ve mülakattan başarılı bir sonuç almanız gerekir. Aksi takdirde eğitime katılamazsınız. Verilen Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi 4 günden ve 32 saatten oluşmaktadır. Aynı zamanda eğitimlerde devam zorunluluğu vardır. Yüzde 80 devam zorunluluğunu yerine getirmemiş olan kişiye KOSGEB desteği verilmez. Eğitimde öğrencilerin devamlılığını ölçmek için ders giriş ve çıkışlarında imza attırılmaktadır. 32 saatler ders boyunca yüzde 80 devamı gerçekleştiren kişiler ise Uygulamalı Girişimcilik sertifikası almaya hak kazanır.
Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’nde girişimcinin iş fikrinin geliştirilmesi, yönetim, pazarlama ve iş projesinin hazırlanması üzerine eğitim verilir. Bu eğitimlerin her birinin süresi toplam 32 saattir.
Girişimcilik sınavından geçtikten sonra Uygulamalı Girişimcilik Eğitimi’ni de başarılı bir şekilde bitirdiyseniz, işletmenizi kurmak için gerekli olan sermayeyi almak için KOSGEB’e gerekli başvuruyu yapabilirsiniz. KOSGEB’den 50 bin TL’ye kadar hibe 100 bin TL’ye kadar da faizsiz kredi alabilirsiniz. KOSGEB Uygulamalı girişimcilik sınavında sorulan sorular nelerdir? Yukarıda da belirtildiği gibi 32 saat süren kurslar sonrasında sıradan bir sınav yapılmaktadır. Sınav konuları genel ifadeleri kapsamaktadır. Anlatılan bilgiler arasından küçük bir sınav yapılır bu sebepten hangi sorunun çıkacağı hakkında kesin bir ifade yoktur.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git