Vadeli Hesap Nedir? | Jet Para
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
1 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Vadeli Hesap Nedir?

Vadeli Hesap Nedir?
19 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 451 kez okundu.

mevduat kelimesi temel olarak birikimlerin bulunduğu yerde değer kaybetmenin yerine değer kazanmasını sağlamaktır. Günümüz bankalarında birçok banka bu hizmetleri kar payı yahut mevduat hesabı altında toplamaktadır. Aslına bakılırsa yapılan birçok işlem yatırılan para miktarı üzerinden farklı hesaplamalar sayesinde faiz alınmaktadır. diye devam edelim makalemizi incelemeye. Peki sizler de sordunuz mu bankalar nasıl sizin yatırdığınız para ile size faiz ödüyor. Bankalar ve kurumlar sizlerin yatırmış olduğu birikimleri, farklı birçok güvenilir yöntemler ile işletmektedirler. Aslında sizlerin almış olduğu bu faizler paranıza değer katmaktadır. Bu faizler banka kurumlarının da işletmelerden kazandıkları karın komisyonu olarak da gösterilebilir. Türkiye standartlarında İş Bankası, Garanti Bankası, Vakıfbank, ING Bank, Şekerbank, Akbank, Türkiye Finans Bankası, Ziraat Bankası, TEB, Denizbank, KuveyTürk ve diğer bankalardan vadeli hesap açmak için başvuruda bulunabilirsiniz. Bilgiler ışığında vadeli hesap nedir konusunu anlayanlar diledikleri bankalara giderek vadeli hesap başvurusu yapabilirler. Vadeli hesap açmak için banka şubelerinde müşteri temsilcilerine başvurabilirsiniz.

Önceleri para değer kaybetmeyeceği ve yükseleceği düşünüldüğünden döviz hesapları açtırılmaktaydı. Yahut döviz alınarak saklanırdı. Yani yastık altı tabiri ile evde farklı yöntemler ile saklanmaktaydı. Lakin günümüze baktığımız zaman vadeli mevduat hesabı açmak daha akıllıca görünmektedir. Zira evde olası tehlikeler karşısında uygulanacak bir sigortamız yok iken vadeli hesap açmak ile vadeli hesap içerisinde paramızı daha iyi saklayabiliriz. Vadeli mevduat yani vadeli hesap nedir isimli konumuzda örnekler vererek makaleyi açıklamaya devam edelim.

100 Bin TL değerinde bir ev aldığınız zaman bunun maksimum kira getirisi 500 TL olarak görünür. Bunun tabi bir kısmı devlete birtakım yollarla vergi olarak geri gitmektedir. Ayrıca evinizin sürekli kirada olması yahut düzenli ödemelerin yapılması söz konusu değildir. Yani bu durumdaki masraflarınız hesaplanamaz. Ancak aynı birikimi mevduat hesabı açarak aylık 700 TL tutarında getiri sağlayabilirsiniz. Mevduat faizi hesaplama aracı ile bu durumu kendiniz de test ederek getirisini görebilirsiniz. Hatta mevduatın vadesini daha uzun tuttuğunuz zaman daha fazla para kazanıyorsunuz. Durum bunu gösterince günümüzdeki en güvenli yatırım araçlarından biri olarak kullanılabiliyor.

Vadeli hesap ile sizler de yatırdığınız paraya göre kazanç sağlayabilirsiniz. Ayrıca somut yatırımlarda bulunarak paranızın riske girme gibi bir durumu da söz konusu değildir. Bu cümleleri de ilave etmişken vadeli hesap nedir başlığımızı da burada sonlandırabiliriz. Sizler de bu ve diğer makalelere eklenmesini yahut çıkarılmasını istediğiniz maddeleri bizlere yorum alanından yazabilirsiniz. Ayrıca konu hakkındaki görüşlerinizi de bizimle paylaşmayı unutmayınız. Jetpara adresini takip etmeye devam edin.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git