Yem Kredisi Nasıl Alınır, Başvuru Şartları | Jet Para
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
3 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Yem Kredisi

Yem Kredisi
9 Nisan 2017 tarihinde eklendi, 1.078 kez okundu.

Yem Kredisi

Devlet hayvancılık destekleri ve kredisi olarak da geçen yem kredisi Ziraat bankasından nasıl alınır, başvuru şartları nelerdir.

Ziraat bankası , 2017 yılında nelerdir, faiz hesaplama hakkında bilmeniz gereken tüm bilgileri aşağıda sizler için derledik. Yem kredisi başvuru şartları 2017 demeden önce yem kredisi hakkında genel bir tanım.

Yem kredisi nedir

Devlet teşvikli alınabilen yem kredisi hayvancılık işiyle uğraşan yahut hayvancılık işi yapmak isteyen tüm çiftçiler ve çiftçi adayları için uygun faizlerde verilen bir kredi paketi türüdür. Bu kredi paketinden yararlanmak için istenilen şartların yerine getirilmesi lazımdır. Devlet destekli hayvancılık kredisi olanaklarından iki şekilde yararlanabilirsiniz. Devlet destekli yem kredisi daha doğrusu hayvancılık kredisinden yararlanabilmenizi daha açıklayıcı olsun diye aşağıda başlıklar halinde verdik.

Yem kredisi nasıl kullanabilirim

Devlet hayvancılık teşvikleri olarak da geçen yem kredisi işi şekilde alınabilir. Hayvancılık teşvik kredisini almak için istenilen şartlar durumunuza göre değişim gösterebilir. Halen hayvancılık yapan biriyseniz bu konuda daha avantajlısınız. Halen hayvancılık işi yapıyorsanız il veya ilçe tarım kredi kooperatifine kayıtlı olduğunuz için yem kredisi almanız daha kolaydır. Hayvancılık işine yeni girişen vatandaşlarımız ise il veya ilçedeki tarım kredi kooperatifine kayıt olmalıdır. Yem kredisi almak için kredi kooperatifine kayıt olduktan sonra devlet hayvancılık kredi teşvikleri için T.C. Ziraat bankası üzerinden başvurunuzu yapmalısınız. Ziraat bankası tarım ve hayvancılık işi gören tüm vatandaşlarımıza devlet teşviklerini iletmekte olan kamu bankasıdır. Bankaya giderek yem kredisi kullanmak istediğinizi şahsen bildirmeniz halinde sizden il ilçe tarım müdürlüğüne kayıtlı küpeli hayvanınızın olup olmadığını ve hayvanlarınızın cinsini soracaktır. Almak istediğiniz yem kredisi genel olarak hayvan cinsine göre verilir. Bunu bir örnekle ifade edecek olursak; Büyükbaş hayvancılık için istediğiniz kredi 30.000 TL (30 bin tl) olarak çıkabilirken küçükbaş hayvancılık için başvuracağınız kredi ise 10.000 TL (10 Bin TL) olarak çıkacaktır. “Rakamlar örnektir”

Hayvancılık işine yeni başlamış olan vatandaşlarımızdan ise tapusu olan taşınamaz mülk istenecektir. Ev, arsa, tarla gibi taşınamaz mülk. Taşınamaz mülkün değerine göre Ziraat bankası hayvancılık kredisi alabilirsiniz. Gerekli ipotek vaatleri bildirildikten sonra inceleme başlar.

Yem kredisi faiz oranları ve ödeme şartı

Ziraat bankası devlet teşvikleri olarak geçen yem kredisi faiz oranları tüm kredi türlerine oranla oldukça düşüktür. Faiz oranları genel olarak yıllara göre değişim gösterse dahi %4 ile %5 arasındadır. Yem kredisi faiz hesaplama isteyen vatandaşlarımıza bir örnek verelim. Diyelim ki 1000 TL kredi aldınız ve bu kredinin yıllık ödemesi 40 TL ila 50 TL olacaktır. Devlet teşvikli kredi ödeme şartı seçenekleri durumunuza göre belirlenebilmektedir. Esnek ödeme oluşturabileceğiniz gibi dilerseniz aylık yahut yıllık olarak da geri ödeme yapabilirsiniz.

Yem kredisi konusu ile alakalı bağlantılar

  • Kırsal alanlarda çiftçilik yapan ve yapacak olan vatandaşlarımızın hibe kredi imkânlarından yararlanabilmesi için TKDK birim adresleri ve desteklenen iller için yukarıdaki TKDK menüsüne tıklayınız.
  • TKDK hibe hayvan kredisi başvurusu nasıl yapılır konusu ve benzeri konular için yukarıda bulunan arama kutucuğuna aramak istediğiniz konulara ait birkaç cümle yazabilirsiniz.
  • Koyun kredisi T.C. Ziraat bankası başvurusu nasıl yapılır, şartları nelerdir konusu hakkında bilgileri yukarıdaki ilgili menülerden bulabilirsiniz.
  • Devlet teşvikleri ile tavuk çiftliği kredisi nasıl alınır konusu için yine sitemizi kullanabilirsiniz.

KKTC de küçükbaş hayvan üreticilerine müjde

Değerli hayvancılık işi yapan yavru vatandaki vatandaşlarımız. Sizleri de unuttuğumuzu sanmayın ki devletimiz sizlere de müjdeli haberi sundu. Devlet tarafından verilecek teşvikler jet para adresinde başlıklar altında iletilmektedir. Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Tarım ve Doğal Kaynaklar Bakanı Nazım ÇAVUŞOĞLU 27 Şubat 2017 tarihi ve devamında hayvan başına 15 kilogramı geçmeyecek şekilde yem hibe verileceğini bizlerle paylaştı. Sayın ÇAVUŞOĞLU’nun verdiği bu müjdeyi sizinle paylaşmak istiyoruz. Toplamda her üretici için yıllık 1,5 tonu geçmeyecek bir şekilde verilecek olan küçükbaş hayvan yem hibelerini tüm çiftçilerimiz alabilecek. Bu arada ÇAVUŞOĞLU 70 baş süt verebilen ve sağılabilen ineklere karşılık olarak 180 TL hibe desteğini Mart ayı başında vermeye başladı. Halen devam eden kampanya bir sonraki duyuruya kadar aktif olacak ve diğer yıllarda da değişik planlar ile yürütülecektir. Kıbrıs Türk Cumhuriyetinde yaşayan vatandaşlarımız için şimdiden hayırlı olsun diyelim.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git