Youtubede 1 milyon izlemeye ne kadar kazanılır? | Jet Para
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Youtubede 1 Milyon İzlemeye ne Kadar Kazanılır?

Youtubede 1 Milyon İzlemeye ne Kadar Kazanılır?
21 Şubat 2017 tarihinde eklendi, 2.323 kez okundu.

YouTube insanlara yayınladıkları videolar ile para kazandırmaya devam ederken birtakım sorular da beraberinde gelmeye devam ediyor. Youtube ile para kazanmanız mümkün. Hatta YouTube videolarınız ile çok güzel para kazanabilirsiniz. Sizlerin sıkça sormuş olduğu YouTube sorularından YouTube 1 milyon izlemeye ne kadar kazanılır sorusuna açıklama getirerek konu hakkında bilgiler sunacağız. Youtube’da reklam konulmuş videolardan organik olarak kazanacağınız para fiyatları değişebilmektedir. Bu durum ülkelere göre verilen gösterim ve tıklama başına maliyetlere göre hesaplanır. Ülkemizde Youtube gösterim başına ve tıklama başın kazanılan para oldukça düşüktür. Yani bunu bir Fransa ülkesine bir Arap emirliklerine göre kıyasladığımız zaman Türkiye’de gösterim ve tıklama başına düşük miktar vermektedir. Ancak bu her zaman için böyle değildir biraz da rekabete göre hesaplanır.

Youtube TBM bağlı bir soru olarak karşımıza çıkar bu değişkendir ve sabit değildir. Sürekli değişim halindedir. İlgili alana bağlı kazanç sağlar. Yani sağlık videoları, oyun videoları, şarkı videoları, komik videolar ve dans videolarının getirdiği kazançlar aralarında değişir. Kimi zaman oyun videolarından bir milyon görüntülemeye Bin TL alabilir kimi zaman da dans videolarından 1 milyon görüntülemeye 200 TL alabilirsiniz. Bu konu hakkında kesin bilgilere ulaşamaz ancak yakın tahminleri görüntüleyebilirsiniz. TBM bağlı olan sorusuna bu sebepten kesin bir cevap veremeyiz.

TBM ve BGBM oranlarına göre para kazanılır. Bir videodan 500 TL kazanabilirken aynı videoda farklı yer ve zamanda 5.000 TL de kazanabilirsiniz. Tekrardan söz etmem gerekir ki ülkemizdeki TBM ve BGBM oranları düşüktür. Türkçe içeriklerle yayınlanan eğitici bir video ise 800 TL kazanabilirken 1 milyon görüntülemeye İngilizce içeriklerden 2 Bin TL dahi kazanabilmektesiniz.

Youtubede 1 milyon görüntülemeye ne kadar kazanırım

Youtube farklı oranlarda kazandırır. Kimi zaman TBM yüksek olduğu için çok güzel kazandırırken kimi zaman ise TBM kötü olduğu için hiç kazandırmayabilir. Ayrıca Youtube kimi videolardan para kazanmanıza izin vermez. Bu videolar genelde kurallara aykırı kabul edilen yahut para kazanmaya uygun olmayan türden videolardır. Youtube yardım menüsünden de bakabilirsiniz. Youtubede 1 milyon izlenmeye ne kadar kazanılır hakkında en iyi bilgiyi acı gerçekler ile elde edebilirsiniz. (Tecrübeler, deneyimler)

Youtube 1 milyon görüntülemeye kazanan kişiler

Sizler için Youtube’dan 1 milyon görüntülemeye para kazanan insanların 1 milyon görüntülemeye ne kadar kazandıklarını araştırarak burada derledik. Sonuçlar pek düşünüldüğü gibi olmayabilir. Kimi sonuçlar umut verirken kimi sonuçlara baktığımız zaman ise hiç girilmeyecek bir alan gibi görünüyor. Ancak bunları kesinliği yoktur. Bu sebepten en iyi sonucu sizler yaşayarak öğreneceksiniz. Ancak gireceğiniz alanlarda yaklaşık sonuçlar vardır. Bu alanlar ile kazanabilirsiniz.

R10 forumunda bu konu hakkında kişilerin kazandığı miktarlar. Bakalım forumdaki üyeler 1 milyon izlenmeye ne kadar para kazanmışlar.

Sa’fi, 30 saniyelik videolardan en fazla 90 TL kazandım.

Space, İngilizce videolardan bir milyon görüntülemeye 2.000 TL kazanılabilir.

Mucurum, 2 milyona yakın izlenmeye Bin TL para kazandım.

Messi, her video içerisinde reklamlar ne yazık ki çıkmıyor. Dolayısı ile izlenme sayısı 1milyon olsa dahi Adsense panelde bu 300k (300 Bin) olarak görünebilir. Tamamen videonun uzunluğu, konusu ile alakalı reklamların çıkması kazancı arttırır. İlgisiz reklamlar para kazandırmıyor.

Broon, Bu durum değişkendir ve kesin sonuç vermez. 100 TL ‘de kazanabilirsiniz Bin TL ‘de kazanabilirsiniz.

R10 forum üyelerinin kazandıkları yukarıdakiler gibidir.

Wmaracı forumundaki paylaşımlarda 1 milyon izlenmeye kazanılan değerler

WmAracı forumunda üyelerin paylaştıkları kazançlar yine R10 adresi gibi. Sonuçlar iç açıcı değil. Burada yine kişilerin 1 milyon izlenmeye kazandığı para değeri 100 TL – 1.000 TL arasında değişiyor.

Videolardan daha çok para kazanmak için videoların sürelerindeki uzunluk önemlidir. 10 dakikalık bir video içerisinde 5 adet reklam gösterebilirsiniz. Bu da kazanma şansınızı arttırmaktadır. Ancak videolarınızın izlenme sayısı da önemlidir. Ortalama izlenme süreniz +3 dakika ise bu oldukça iyidir. Bu durumda kazanabilirsiniz. Fakat bu da kesin değildir. Zira değişten TBM oranları ve içeriğe göre reklamlar kazancı büyük oranda etkiliyor.

Biruikiaa, Youtube videolardan 1200 izlenmeye 20 TL kazandım.

Hidra, 1 milyon izlenmeyi aşan videolardan henüz para kazanamıyorum.

Konuyu özetle toparlayacak olursak. Alakalı reklam görünen videolar para bırakırken alakasız reklam gösterilen videolar genelde para kazandırmıyor.

Videoların uzunluk süreleri önemlidir. Uzun videolara daha fazla reklam eklenmekte ve ortalama izlenmeyi de etkileyerek arttırmaya yöneliktir.

Eğitici videolar ve oyun videoları para kazandıran video türleridir.

Komik videoların rekabeti yüksek ama yine de getirisi orta seviyede olan video türleridir.

Cinsel videolar ve erotik videolar topluluk kurallarına aykırı olduğu için hiç bulaşmayınız. Bunlara dans videoları, özgün dans videoları, twerk danslar, dansöz videoları, pavyon videoları dahil. Bu tür videolar yaş sınırı getirilen ve Youtube’da para kazanılmayan videolardır.

Youtube Reklam Türleri

Tıklama başına maliyet; Tıklama başına maliyet ile reklamcı kişiler aldıkları her tıklama başına belirli ücretleri öder. Yani sizler önceden belirlenmiş olan bir anahtar kelimenin tıklama başına hesaplanan parayı kazanırsınız. Tıklama başına 1 dolar ödeme yapılmış ise sizler de o anahtar kelimeden 1 tıklama başına 1 dolar kazanırsınız.

İzlenme başına maliyet; İzlenme başına maliyet ile reklamcılar her videodan izleme başına maliyet kazanır. Bu izlenme videolarında reklama dilediğiniz kadar tıklatın para kazandırmaz. Bu reklam türleri yalnızca gösterime yani izlenime para öder. İzlenme başına para veren reklamların en az 30 saniye görüntülemeleri gerekir. Bu durumda para kazanılır. Youtubede 1 milyon izlemeye ne kadar kazanılır hakkında artık bilgi edindiğinizi umuyorum.

Youtube izlenme başına maliyet

TrueView; yayın öncesi, arama ve yayın içeri reklamları.

Yayın öncesi reklamlar; video başlamadan önceki 5 saniyelik atlanamayan reklam.

Arama reklamları; arama sonuçları içerisinde gösterilen reklamlar açık sarı renkte kutuyla çevrilidir.

Yayın içi reklamlar; YouTube’un önerilen video alanında sağ üstte gösterilen reklamlar.

Lütfen sizler de düşüncelerinizi, yorumlarınızı aşağıda bulunan YORUM alanı ile bizlere iletin.  Ayrıca sizler de konu hakkındaki görüşlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayınız. Bu sayede bilgi alışverişini yapmış oluruz. JetPara adresi olarak bizleri tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git