Yurtdışı Franchise veren firmalar (Detaylı) | Jet Para
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars
3 Kişi oy verdi
Ortalama puan: 5,00.
Bu yazıya oy vermek ister misiniz?
Loading...

Yurtdışı Franchise veren firmalar

Yurtdışı Franchise veren firmalar
1 Mayıs 2017 tarihinde eklendi, 636 kez okundu.

Yurtdışı Franchise veren firmalar

Girişimcilerin yeni bir işletme kurma yolundaki baş yapıtlardan olan franchise, birçok kez hayal olarak kalmaya devam ediyor. Yurtdışı franchise veren firmalar ve bu firmaların detayları aşağıda verilmiştir.

Ülkemizde halk güveni sağlamış olan birçok büyük firma, yurt dışında da şube açmak ve marka bilinci oluşturmak için girişimlerde bulunmaya devam etmektedir. Bu sayede girişimci vatandaşlar da bayilik alarak kendi iş yerlerini kurabilmekteler. Aşağıda yurtdışı franchise veren firmalar hakkında bilgileri, başlıklar altında sıralayarak derliyoruz.

Yurtdışı Franchise veren Haremlique İstanbul tekstil firması

Piyasa hayatını İstanbul gibi güzel bir şehir ile başlatan ev tekstil markası olan Haremlique, 2007 tarihlerinde Banu Yentür ve Caroline Koç tarafından kurulmuştur. Özel üretimler sonucunda elde ettikleri kaliteli ev tekstil ürünleri sunmakta. Kalite konusunda gerçekten en iyileri kullanan firma, bu sayede birçok tüketici tarafından beğenilmekte.

Harlemique ülkemizde İstanbul, Ankara, Bodrum’da bulunan satış noktaları ve mağazaları ile tüketicilere hizmet veriyor. Yurtdışında ise Suudi Arabistan, Kuveyt, Dubai, ABD, Japonya, Fransa ve İsveç’te birçok satış noktası ile halen faaliyetlerini sürdürmektedir. Bu aralar ABD Miami de yine Haremlique İstanbul mağazasının çalışmaları yürütülmekte. Bu şirket franchise giriş bedeli istemeyen şirketlerden.

Selamlique İstanbul – Gıda markası

Selamlique İstanbul 12 ülkede 7 mağaza ve 20 satış noktası ile faaliyet sürdürmekte. Genel olarak gıda markası ve gıda ürünleri üzerinden hizmet vermekte. Türk kahveleri de bulunan bu firma ayrıca özel tasarlanan cezve, tepsi ve financaları da satışa sunmakta.

Selamlique Suudi arabistan, Birleşik arap emirlikleri Abu dhabi, KKTC Leşfkoşa, Kuveyt, Irak, Almanya, İsviçre, Kanada ve İran ülkelerinde satış noktaları mevcuttur. Ayrıca avrupa ve uzakdoğu ülkelerine de ürün ulaştırabilmekte.

Franchise veren Kasap döner gıda markası

Kasap Döner firmasının ülkemizde 34 şubesi bulunmakta. Yurtdışında olan ilk resotran ise 2015 yılında KKTC Lefkoşa ve Azerbaycan Bakü’de kurulmuştur. Şirket yurtdışı franchise veren firmalar sistemi ile yeni restoranlar açmak için halen faaliyet sürdürmekte. Özellikle cadde ve AVM içlerinde şube açmakta. Franchise giriş bedeli için 50 bin dolar istendiği de belirtilmektedir. Aylık loyalty yahut reklam katkı payı ücretleri istememekte.

Franchise veren firmalar Mado

Yurtdışında franchise veren firmalar arasında bulunan Mado, dünyanın birçok yerinde şubeleriyle faaliyet göstermekte. Yalnızca ülkemiz içerisinde 324 şubesi var. Yurtdışında yine birçok ülkede şubesi bulunur.

Mado firması tamamen Türkiye’de uygulanan konsept ile hareket etmekte. Cafe konsepti adına 200 metrekaresi kapalı, 100 metrekaresi açık olacak şekilde istemekte. Franchise giriş bedeli kafe için 75 bin dolar, kiosk için 40 bin dolar istemekte.

Simit Sarayı Franchise veren firmalar

Simit Sarayı’nın 250-300 arasında mağazası bulunmakta. Ülkemiz içerisinde birçok yerde şubesi bulunan Simit Sarayı ayrıca yurtdışında franchise veren firmalar arasındadır. 2017 sonlarına kadar ülkemizde 70 yurt dışında ise 102 yeni mağazanın açılacağı bildirilmekte. Ayrıca Simit Sarayı, 2020 yılında 2 bin 900 mağaza hedeflemiştir. Simit sarayı franchise giriş bedeli 50 bin Euro ile başlamakta. Sürekli franchise ödemesi olarak cirodan yüzde 6, reklam katılım payı olarak yüzde 2 pay istemekte. Simit sarayı mağazasının toplam yatırım tutarı 600 Bin TL ile başlıyor.

Yurtdışı franchise veren firmalar Damat Tween

Giyim markası olan Damat Tween oldukça kaliteli bir firma. Yurtdışında 70 mağaza ve 300 corner’ı bulunmakta. Yurtiçinde 200 mağazası bulunmakta. Ülkemizde yalnızca 55 ilde mağaza açmıştır. Yıl sonuna kadar yurtdışında 45 mağaza daha açmayı planlamaktalar. Damat firması önümüzdeki dönemlerde yalnızca yurtdışındaki mağaza sayısını 350’ye çıkarmayı planlamakta. Yurtdışı franchise giriş bedeli ülkelere ve lokasyona göre değişim göstermekte. Bir şubenin toplam yatırım tutarı ise 600 bin ile 1 milyon TL arasında değişir.

Franchise veren Doğtaş firması

Doğtaş yine diğer şirketler gibi yurtdışında franchising sistemi ile işlem yapmakta ve şube açmakta. Bunun için belirlenen ülkedeki girişimci ve yatırımcılarla franchise anlaşmaları yapılmaktadır.

Doğtaş mobilya yurtdışında 71 mağazası bulunmakta. Halen büyümeye devam ettiği için bu sayının arttırılmasına yönelik çalışmalar yapmakta. Doğtaş’ın franchise giriş bedeli yoktur.

Franchise veren Kelebek Mobilya firması

Kelebek mobilya ve kelebek mutfak olarak birçok yerde mağaza açmıştır. Yurtiçinde Kelebek Mobilya’nın 98 mağazası bulunurken Kelebek Mutfak’ın ise 54 mağazası mevcuttur. Yurtdışında bir Kelebek Mobilya mağazası açmanın ortalama yatırım bedeli 400 Bin TL tutar. Mağaza büyüklüğü 500 metrekare olmalı. Her iki marka için franchise giriş bedelleri alınmamakta. Bir Kelebek Mutfak mağazası için 100 bin TL yatırımın yapılması istenilmektedir. Bu yıl sonuna kadar 7 mağaza daha açılacak.

Biota Kozmetik ürün firması

Biota 59 Elements’in yurtiçi ve yurtdışı mağazaları mevcuttur. Ülkemiz içerisinde 4 yeni mağaza daha açıldı. Biota, mağaza veya kiosk konsepti için girişimcilere anahtar teslim işyeri kurmakta. Kiosk maliyeti 25 Bin TL, mağaza maliyeti ise 80 Bin TL kadar değişim göstereiblmekte. Mağazalarda cilt bakımı, vitamin, sporcu-diyet gibi ürünler bir arada sunulmakta.

Adil Işık Franchise Firma (adL)

Adil Işık’ın yalnızca yurt içerisinde 120 den fazla mağazası bulunmakta. Yurtdışında ise yine 50 yakın mağaza ile faaliyet yürütmekte. Yıl sonuna kadar 19 mağaza daha açılacağı da bildirilmekte. Ayrıca şirket önümüzde olan 5 yıl içerisinde 100 mağaza daha açmayı hedeflemekte. Yeni açılacak olan, franchise alacak olanlar en az 300 metrekareli mağaza açmalı. Franchise alanlarının sürekli bir ödemesi yoktur. Reklam katkı payı ülkelere ve lokasyona göre değişir.

Çilek Mobilya (Ev deokarsyon markası)

Çilek Mobilya’nın yurtdışında franchising sistemi ile açılan 270 satış noktası mevcuttur ve bu satış noktalarının tamamı franchising sistemi ile kurulmuştur. Dünyanın birçok yerindeki satış noktaları ile büyümeye devam etmekte. Yurtdışı franchise veren firmalar arasında bulunan Çilek mobilya franchise giriş bedeli ve reklam katkı payı istememekte. Yatırım tutarları ülkelere göre değişim göstermekte.

Gönül Kahvesi

Gönül Kahvesi 3 yıl önce yurtdışında bulunan ilk şubesini, Saraybosna’da hizmete sürdürdü. Fakat bu şirketin yurtdışında bulunan esas atağı Bahreyn üzerindedir. Gönül Kahvesi kısa bir süre önce Bahreyn’in köklü aileleri ile master franchise anlaşmasına varıldı. Gönül Kahvesi franchise giriş bedeli olarak 60 Bin dolar istemekte.

Köşebaşı (Gıda Markası)

Köşebaşı, yurt dışında bulunan ilk şubesini 2006 tarihlerinde Yunanistan ülkesinde açmıştı. Yurtdışı yatırımlarına sürekli olarak güncel bir şekilde devam etmekte. Yurtdışı franchise veren firmalardan Köşebaşı firması, franchise giriş bedeli 50 bin euro olarak talep etmekte. Reklam katılım bedelleri ise şube durumlarına göre belirlenmekte.

Döner STOP (Gıda Markası)

Döner Stop 2014 tarihlerinde İstanbul Kavacık üzerinden faaliyet yürütmeye başlamıştı. Aynı yıl içerisinde Mecidiyeköy ve Capitol AVM’de iki restoran daha açarak çalışmaları genişletmişti. Şimdiler de ülkemizin birçok yerine dağıldığını görebiliriz. Yurtdışı franchise için Ortadoğu ve Avrupa ülkeleri geçerli sayılmakta. İlk şubenin Londra’da açılması bekleniyor. Döner Stop franchise giriş bedeli Türkiye’de 10 bin dolar. Reklam katılım payları için cironun yüzde 2, isim hakkı için yüzde 5 istenilmektedir.

Seyidoğlu (Gıda Markası)

Seyidoğlu baklava 64 yıldır sürmekte. Babadan oğula aktarılmış olan baklavacılık, Gaziantepli bir aileden gelmektedir. 1952 tarihlerinde Habeş Seyidoğlu ile ilk olarak İstanbul Laleli’de kurulmuştur. Günümüzde ülkemiz içerisinde 28 şubesi bulunmakta. Bu şubelerden 24 tanesi franchising sistemi ile açılmıştır. Yurtdışında bulunan ilk şubesi ise 2013 tarihlerinde Arabistan Medine de açılmıştır. Giriş bedeli şuan için 30 bin dolar olarak gösterilmekte.

Yurtdışında Franchise veren firmalar listesi 2017

Yurtdışında franchise veren firmalar yukarıda detaylarıyla verilmiştir. Genel olarak isim listesi ise aşağıda maddeler halinde sıralanmıştır. Bu maddelere bakarak ülkemizde ve yurtdışında franchise veren firmaları görebilirsiniz.

 • Hatay Döner (Gıda Markası)
 • Korkmaz (Mutfak Gereçleri Markası)
 • Next Accessory (Giyim ve Aksesuar Markası)
 • Doğa Mangal (Gıda Markası)
 • Bebeto (Gıda Markası)
 • Franchise More (Franchise Markası)
 • Cellini (Elektronik Ürün Markası)
 • Defacto (Giyim Markası)
 • LC Waikiki (Giyim Markası)
 • Mavi (Giyim Markası)
 • Bernardo (Ev Dekorasyon Markası)
 • Big Chefs (Gıda Markası)
 • Bursa Kebap Evi (Gıda Markası)
 • Loda Mobilya (Dekorasyon Markası)
 • Yogolat Frozen Yoğurt (Gıda Markası)
 • KOMAGENE (Gıda Markası)
 • İŞBİR (Ev Dekorasyonu Markası)
 • Göçmen Börekçisi (Gıda Markası)
 • TURYAP (Emlak Markası)
 • Newjoy (Ev Dekorasyonu Markası)
 • RAMSEY (Giyim Markası)
 • DRY Clean Express (Temizlik Markası)
 • Seyidoğlu (Gıda Markası)
 • Döner STOP (Gıda Markası)
 • KÖŞEBAŞI (Gıda Markası)
 • Gönül Kahvesi (Gıda Markası)
 • Çilek (Ev Dekorasyon Markası)
 • Adil Işık adL (Giyim Markası)
 • Biota (Kozmetik Ürünler Markası)
 • Kelebek Mobilya (Ev Dekorasyon Markası)
 • DOĞTAŞ (Ev Dekorasyon markası)
 • Damat TWEEN (Giyim Markası)
 • Simit Sarayı (Gıda Markası)
 • MADO (Gıda Markası)
 • Kasap Döner (Gıda Markası)
 • Selamlique İstanbul (Gıda Markası)
 • Haremlique İstanbul (Tekstil Markası)

Yurtdışı franchise veren firmalar listesi 2017 güncel verileri yukarıda verilmiştir.

Etiketler:

Yurtdışı Franchise veren firmalar Konusuna 1 Yorum Yapıldı
 1. emir balın dedi ki:

  Bi ara Gönül kahvesine başvurduk fakat bir çok belge evrak istendi ayrıca çok pahalı bir ücreti de vardı diyebilirim.

Sayfa başına git